Tarptautinės organizacijos kursinis


Organizacija kursinis. Kursinis darbas tarptautinės institucijos. Tarptautiniai teisiniai santykiai referatas. Tarptautiniu santykiu referatas. Tarptautine prekyba kursinis. Tarptautiniai santykiai kursinis darbas. Tarptautines ekonomikos organizacijos.

Ekonomikos kursinis darbas. Tarptautinės organizacijos. Tarptautinių organizacijų priešistorė. Pirmųjų tarptautinių organizacijų susikūrimas. Tarptautinių organizacijų teorija. Tarptautinių organizacijų klasifikacija. Tarpvalstybinės arba tarpvyriausybinės organizacijos. Nevyriausybinės organizacijos. Jungtinių tautų organizacija. Jto kūrimasis. Jto struktūra. Narystė. Chartijos pataisos. Oficialios kalbos. Pagrindinės institucijos. Biudžetas. Papildoma informacija apie jto.


Tarptautinių organizacijų istoriją būtina apžvelgti todėl, kad tai padeda mums pamatyti jų evoliuciją ir atskleisti specifinius bruožus. Tarptautinės organizacijos atsirado ir vystėsi ilgą laiko tarpą, kuomet buvo tobulinami tarptautiniai santykiai. Viskas prasidėjo tolimoje istorijos epochoje. Tarptautinės organizacijos gimdavo iš vis sudėtingėjančių tarptautinių santykių, kuriuose buvo svarbiausia politikos ir ekonomikos klausimai.

Ankstyvaisiais savo vystymosi periodais, tarptautiniai santykiai išreiškiami dvišaliais susitarimais, kurie būdavo reikalingi gretimose arba netoli esančiose šalyse. Palaipsniui šie ryšiai plėtėsi, periodiškai atsirasdavo sąjungos ir koalicijos, kurios, dažniausiai, būdavo karinio pobūdžio.

Dėl visuomenės vystymosi, stabilių organizacijų, kurios gintų daug didesnį valstybių skaičių, būtinumas išaugo. Tai buvo reikalinga tiek dėl politinių, tiek ir dėl ekonominių poreikių. Palaipsniui atsirasdavo ir tobulėjo tarptautinio bendravimo, elgesio taisyklės, kurių būdavo reikalaujama ne tik kurios nors vienos šalies diplomatams, bet ir visoms kitoms valstybėms. Žinoma, didžiausią vaidmenį tokiuose sprendimuose turėjo pačios galingiausios šalys. Dar žiloje senovėje, esant vergovinei santvarkai, tarp valstybių atsirasdavo įvairiausi susitarimai. Dėl to, vis dažniau šalių atstovų suvažiavimai buvo vadinami kongresais ir konferencijomis.

Iš pradžių, konferencijos ir kongresai vykdavo kartas nuo karto, po to, visa tai peraugo į periodiškus tarptautinius pasitarimus, sudarytus iš mažiau ar daugiau pastovių institucijų, kurioms buvo skirtos kongresų ir konferencijų sušaukimo ir aptarnavimo užduotys, o kartais, esant pertraukoms tarp susirinkimų, jos turėjo vykdyti ir kitas funkcijas. Būtent šios institucijos ir tapo būsimų tarptautinių organizacijų užuomazga.

Tarptautinių santykių istorija liudija, kad buvo bandoma sukurti kiek galima pastovesnes tarptautines organizacijas dar žiloje senovėje. Senojoje graikijoje egzistavo religinės-politinės sąjungos, o senojoje romoje buvo netgi sukurta komisija dėl tarptautinių santykių su kitomis valstybėmis tvarkymo.

Tarptautinių organizacijų susikūrimui didžiulę įtaka turėjo prekyba, o taip pat ir religija, pirmiausia katalikų bažnyčia, kuri turėjo plačius tarptautinius ryšius.

Tarptautinių organizacijų sukūrimą lydėjo tai, kad buvo sukurti tarptautiniai-teisiniai papročiai ir konvencine tvarka sudarytos tarptautinės teisės įstatai, kurie buvo skirti reguliuoti tarptautinių konferencijų, o vėliau ir pačių organizacijų veiklą.

Tarptautinės organizacijos kursinis. (2011 m. Birželio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/tarptautines-organizacijos-kursinis.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 03 d. 04:31