Taupymo ir skolinimosi priežastys


Ekonomikos referatas. Taupymo ir skolinimosi priežastys. Žmonių požiūris į taupymą ir skolinimąsi. Taupymo tikslai. Taupymo būdai. Skolinimosi priežastys. Žmonės viršija savo galimybes. Bedarbystė. Šeimyninės padėties pasikeitimas. Noras pažinti pasaulį. Finansinė atsakomybė, jos paskirtis, turinys. Reglamentavimas ir taikymas. Išvados. Naudota literatūra.


Esant dabartiniai ekonominiai situacijai vis dažniau ima keistis žmonių požiūris į skolinimąsi ir taupymą. Visuomenė dažniau pradeda taupyti ir kontroliuoti savo išlaidas, tai įtakoja krizinio laikotarpio padariniai, kai gyveni ir negali būti užtikrintas dėl rytojaus. Tačiau dauguma žmonių priima vakarietišką požiūrį, kad reikia gyventi čia ir dabar, dirbu tam, kad galėčiau įsigyti tai ko man reikia ir ko noriu. Ankščiau buvo labai populiaru pinigus taupyti bankuose, o dabar anot Lietuvos statistikos departamento apklausų duomenimis, dauguma respondentų mano, kad dabar netinkamas metas taupyti. ,,Dabar ,respondentų nuomone, tinkamiausias metas įsigyti brangius daiktus, neretai skolon. Didelei daliai visuomenės – tai investicija, leidžianti taupyti laiką, mažiau dirbti namuose, daugiau laiko skirti šeimos narių poilsiui‘‘. Tačiau yra daugybė apklausų su prieštaringom nuomonėm: vieni apklaustieji teigia, kad gyvena nuo algos iki algos, kitos – kad sutaupyti tikisi vos ketvirtadalis žmonių, kiti rodo, kad taupyti gali trečdalis šeimų. Paanalizavus tokius duomenis galime susidaryti nuomonę, kad žmonės nesusiskaičiuoja nei savo pajamų, nei išlaidų arba sąmoningai nenori atskleisti tikrosios situacijos.

Tačiau išanalizavus Baltijos šalių apklausą ,, Baltijos šalių nacionaliniai taupymo ypatumai‘‘, kurią vykdė ,,Swedbank‘‘ galime teigti, kad skirtingos šalys taupo skirtingiems tikslams.

  • Ekonomika Referatai
  • 2013 m.
  • Egle
  • 7 puslapiai (1103 žodžiai)
  • Ekonomikos referatai
  • Microsoft Word 23 KB
  • Taupymo ir skolinimosi priežastys
    10 - 4 balsai (-ų)
Taupymo ir skolinimosi priežastys. (2013 m. Gruodžio 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/taupymo-ir-skolinimosi-priezastys.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 03:53