Transporto ir Logistikos verslo Terminai


Logistikos savarankiškas darbas. Transporto ir Logistikos verslo Terminai.


Logistika – tai prekių ar žaliavų judėjimas iš pradinio išgavimo arba gamybos taško, iki jų vartojimo vietos. Šis žodis kilęs iš Graikų kalbos žodžio „Logistike“ (pridėta gal. –a ).

Transportas, transportavimas – tai žmonių ar krovinių perkėlimas iš vienos vietos į kitą. Žodis kilęs iš Lotynų kalbos žodžio „Transporto“ (pridėta gal. –as).

Konteineris – tai krovinių gabenimo priemonė. Žodis kilęs iš Anglų kalbos žodžio „Container“ (pakeista šaknis –kont, su priesaga –ei, pridėta gal. –is ).

Importas – tai prekių, technologijų ir paslaugų įvežimas iš užsienio. Šis žodis kilęs iš Anglų kalbos „Import“ (pridėta gal. –as).

Ekonomika – tai mokslas, tiriantis gamybinius santykius tam tikroje visuomenės gamybos ir mainų sferoje. Žodis kilęs iš Graiku kalbos žodžio „Oikonomike“ ( pakeistas kamienas –ekonom, ir galūnė –a).

Eksportas – tai prekių, technologijų bei kapitalo išvežimas į užsienį, siekiant juos realizuoti užsienio rinkoje. Šis žodis kilęs iš Anglų kalbos žodžio „Export“ (pakeistas kamienas –eksport pridėta galūnė –as).

Transporto ir Logistikos verslo Terminai. (2016 m. Sausio 23 d.). http://www.mokslobaze.lt/transporto-ir-logistikos-verslo-terminai.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 23 d. 02:11