Trąšų kiekio įtaka žolės augimui


Chemijos laboratorinis darbas. Įvadas. Problema. Informacijos šaltinių analizė. Tikslas. Hipotezė. Tyrimo planas. Tyrimo priemonės. Tyrimo eiga. Duomenų ir rezultatų analizė. Išvados. Literatūra. Priedai.


Pertręšimas lemia ne tik derliaus sumažėjimą, bet ir ilgalaikį aplinkos taršą. Jei augalai negali pasisavinti trąšose esančių elementų, jie išplaunami iš dirvos kartu su krituliais ir patenka į gruntinius ir paviršinius vandens telkinius. Bet kokių cheminių medžiagų naudojimas turi poveikį gamtai. Ar kalbėtume apie skalbimo miltelius ar apie trąšas, tarša vis tiek yra, nes toli gražu nevisus junginius valymo įrenginiai gali pašalinti. Mūsų nuomonė žolę reikia sėti išvis nenaudojant trąšų, nebent labai nedideli jų kieki ir nedažnai laistant trąšomis.

Žolytė pasieta ir laistyta su vandeniu sužaliavo gausiai. Pasietos ir lietos su 0,5% tirpalu išdygo antrą savaitę... O laistytos su 1% tirpalu ji išdygo, bet labai negausiai.

žolytė pasieta ir laistyta su vandeniu sužaliavo gausiai. Pasietos ir lietos su 0,5% tirpalu išdygo antrą savaitę... O laistytos su 1% tirpalu ji išdygo, bet labai negausiai.

Išsiaiškinome, kad nedidelės koncentracijos trąšų tirpalas naudingas. Bet per didelis trąšų kiekis kenkia augalams – jie nebegali įsisavinti vandens, dėl ko ir nunyksta, ypač jų šaknys.

Trąšų kiekio įtaka žolės augimui. (2015 m. Kovo 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/trasu-kiekio-itaka-zoles-augimui.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 04:57