Tykantys pavojai žiemą


Saugos skaidrės.

Tykantys pavojai žiemą. Žiemą mūsų tyko įvairiausi pavojai. Įvadas. Pavojai pakeliu į darbą ar mokyklą. Paslysti ir susižeisti. Pakliūti į autoavariją. Kelius padengus sniegui ir ledui žymiai padaugėja auto įvykių. Būti sužeistam krintančių varveklių ar sniego. Žiemą pastatų stogus apdengia sniego sluoksnis. Pavojai atostaugaujant ar leidžiant laiką lauke. Traumos užsiimant aktyviu sportu. Nelaimės ant užšalusių vandens telkinių. Užšalus ežerams. Nušalimai. Atšalus orams būtina pasirūpinti tinkama apranga. Peršalimai. Žiemos metu padaugėja įvairių ligų siaučia gripo epidemijos. Stichinės nelaimės. Pūgos. Išvados. Žiema ne tik teikia mums daug pramogų ir malonumų.


Žiemą mūsų tyko įvairiausi pavojai. Dėl šaltų orų, sniego, ledo ar atlydžio mums gresia: 1) Pavojai pakeliui į darbą ar mokyklą: Paslysti ir susižeisti; Pakliūti į autoavarija; 2) Pavojai atostogaujant ar leidžiant laiką lauke: Traumos užsiimant aktyviu sportu; Nelaimės ant užšalusių vandens telkinių; Nušalimai; Peršalimai. 3) Stichinės nelaimės: Pūgos.

Atšalus orams kelius ir šaligatvius padengia sniegas ir ledas. Sumintas sniegas ar ledas dažnai tampa padažnėjusių kojų ar rankų lūžių priežastimi. Kartais dėl to kalti būna kelius ir šaligatvius prižiūrintys kelininkai, tačiau kartais kalti ir patys pėstieji, kurie pasirenka netinkama avalynę. PATARIMAS: žiemą visuomet rinkitės avalynę su giliu protektoriumi, stenkitės eiti lėtai ir atsargiai, ypač pastebėję, kad kelio ruožas nevalytas ir nebarstytas smėlio ar druska.

Kelius padengus sniegui ir ledui žymiai padaugėja auto įvykių. Dėl gausaus sniego (ypač nakties metu) kelininkai dažnai nesuspėja nuvalyti ir pabarstyti visų šalies kelių. Ledas ar suvažinėtas sniegas pailgina automobilių stabdymo kelią. Dėl šios priežasties automobiliai nesuspėja sustoti prie pėsčiųjų perėjų ar staigiai sustojus automobiliu priekį. PATARIMAS: žiemos metu eidami per perėjas visuomet sustokite ir įsitikinkite ar automobiliai tikrai sustoja, nes žmogui sustoti lengviau negu automobiliu.

 • Sauga Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Kamilė
 • 12 puslapių (729 žodžiai)
 • Gimnazija
 • Saugos skaidrės
 • MS PowerPoint 4127 KB
 • Tykantys pavojai žiemą
  10 - 1 balsai (-ų)
Tykantys pavojai žiemą. (2017 m. Lapkričio 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/tykantys-pavojai-ziema.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 14 d. 06:34