Ultragarso greičio matavimas skysčiuose


Fizikos laboratorinis darbas. Ultragarso greičio matavimas skysčiuose. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Darbo aparatūra. Darbo rezultatai.


Darbo tikslas. Susipažinti su ultragarso savybėmis, jo gavimo būdais ir praktiniu panaudojimu, išmatuoti ultragarso greitį vandenyje.

Žmogaus ausis girdi garsus, kurių svyravimų daţnis yra apytikriai nuo 20 iki 20000 Hz. Garsai, kurių svyravimų daţnis v ( 20Hz , vadinami infragarsais, o kurių v ( 20000Hz – ultragarsais. Trumpos ultragarso bangos gali būti išspinduliuojamos siauru pluoštu. Aukšto daţnio ultragarso bangas stipriai absorbuoja dujos, tuo tarpu skysčiuose ir kietuose kūnuose jos gali nusklisti didelius nuotolius. Šios ultragarso savybės yra pritaikomos ultragarsiniuose hidrolokatoriuose ir defektoskopuose.Ultragarsui suţadinti daţniausiai naudojami metodai, pagrįsti magnetostrikciniu ir atvirkštiniu pjezoelektriniu efektais. Magnetostrikcija – tai kūno tūrio ir matmenų pakitimai, juos įmagnetinant.

Ultragarso greičio matavimas skysčiuose. (2015 m. Gruodžio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/ultragarso-greicio-matavimas-skysciuose.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 25 d. 09:48