Unesco paveldas


Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. Rašinys apie unesco. Unesco pasaulio paveldo konvencija apibrėžia, kas yra pasaulinės reikšmės gamtos ir kultūros paveldas. Ką jūs manote apie šios tarptautinės organizacijos paveldosauginę veiklą lietuvoje, saugomus objektus ir to saugojimo svarbą lietuvoje?


Kultūros ir gamtos paveldas yra kiekvienos tautos ir visos žmonijos neįkainojama vertybė. Tai ką žmonija išsaugojo per tūkstantmečius, mes privalome puoselėti, branginti ir be abejo išsaugoti ateities kartoms. O tai mums padeda padaryti pasaulinio paveldo organizacija UNESCO.

UNESCO – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta siekiant prisidėti prie pasaulio taikos ir skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų tautų. Jos misija – palaikyti pasaulio paveldo sąrašą. Į kurį įtrauktos istorinės ar gamtinės vietos, kurių išsaugojimas yra svarbus visam pasauliui. Dėl to į šią organizaciją 1991 metais spalio 7 dieną įstojo ir Lietuva. Ir dabar po šitiek narystės metų mes galime didžiuotis, kad net keturios Lietuvos vietovės yra įtrauktos į Pasaulio paveldo sąrašą.

Pirmasis sąraše atsirado istorinis Vilniaus senamiestis. Jis yra vienas iš labiausiai į rytus nutolusių didžiųjų Vidurio Europos miestų, kuriuose vyko stipri Rytų ir Vakarų kultūros sąveika.

Unesco paveldas. (2012 m. Lapkričio 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/unesco-paveldas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 21 d. 14:12