Vadybos sistemos tobulinimo perspektyvos globalizacijos sąlygomis


Vadybos referatas.

Įvadas. Vadybos samprata ir esmė. Logistikos įmonė „Transekspedicija“. Globalizacija. Įstaigų vadyba. Vadovavimas valdžios formos. Vadybos sistemos tobulinimas. Kokybės vadybos sistema. Globalizacijos poveikis įmonių valdyme. Išvados. Naudota literatūra.


Šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame kasdien viskas keičiasi yra neįmanoma pastebėti pokyčių. Globalizacija- aplink mus vykstantys procesai, kurie vyksta viso pasaulio mastu. Nuo globalizacijos nereikia bėgti, ją reikia naudoti kaip pagalbą, nors dažnai mes jos išsigąstame. Tikslingai gerindami savo įmonės veiklą, ir neatsiliekant nuo kasdien mus pasitinkančių pokyčių, galime pasiekti didelį pasisekimą.

Šiame darbe pristatysiu vieną garsiausių Lietuvoje logistikos įmonę „Transekspedicija“, kuri tiesiog stebina savo pažanga ir darbuotojų ilgalaikiškumu..

Valdymo globalizacija- gyvenimo tikrovė. Spaudoje kasdien rašomaapie organizacijų posūkį globalizacijos linkme. Per žinias dažnai minimi tokie dalykai kaip tarptautiniai prekybos balansai ir valiutų svyravimai. Įprasta skaityti apie tai, kaip Japonijos kompanijos skinasi kelią Jungtinių Valstijų rinkose ar Amerikos kompanijos - Japonijos rinkose.

Socialinio darbo vadyba tai lanksti, priimtina visuomenei valdymo sistema, sudaryta visų visuomenės narių socialinės padėties efektyviam reguliavimui, garantuojant visų rūšių visuomeninių santykių civilizuotą egzistavimą. Socialumas negali būti atskirtas nuo bet kurios įmonės valdymo, nes tai yra vienas svarbiausių dalykų, nes tik nuo įmonės darbuotojų priklauso visos įmonės sėkmė.

Matome įmonės viršininko kaip vadovo uždavinius. Sėkmingas schemos panaudojimas gali privesti prie maksimalios įmonės sėkmės. Kaip jau minėta anksčiau, įmonės viršininko darbas yra labai sudėtingas, kadangi reikia ne ne įsakinėti, o vadovauti. Neteisingai apskaičiavus, ši plona riba trūksta ir sulaukiama nesėkmės. Siekiant to išvengti yra išskiriamos vadovo savybės, koks turėtų būti geras vadovas

Vadybos mokslas nėra toks paprastas, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio. Pasaulyje yra ne vienas garsus mokslininkas, kuris stengėsi išsiaiškinti būdą, kuris priartintų įmonę prie didžiausios sėkmės. Yra išskiriami keletas garsiausių mokslininkų, kuriuos ir norėčiau paminėti:

Siekiant maksimalaus rezultato labai svarbu žinoti tikslą ir sklandžiai jo siekti, žinoma reikia suprasti, kad yra neįmanoma išvengti problemų, todėl būtina pagalvoti ir apie jas. Logistikos įmonė „Vlantana“ šį savo tikslą nurodo savo misijoje: „Teikti efektyvias ir profesionalias logistikos paslaugas. Veiklą vykdyti atsakingai žvelgiant i aplinka, naudojant naujausias technologijas.“ ir misijoje: „Siekti, kad klientai mus pasirinktu iš karto, kai jiems prireiks patarimų, inovatyviu bei aukšciausios kokybės logistikos paslaugų“. Šios įmonės veikla yra susijusi su krovinių pervežimais. Siekiant, kad įmonė gyvuotų ir nebankrutuotų būtina viską apskaičiuoti ir kruopščiai suorganizuoti bei suderinti.

Žinoma, kad įmonės darbas prasideda nuo įvairiausių užsakymų. Pvz. Iš Klaipėdos į Rygą užsakomas pervežti žuvies krovinys. Šiam darbui įvykdyti reikalingi atsakingi darbuotojai, kurie suorganizuotų laiką, vietą ir aplinkybes kroviniui pakrauti, ir iškrauti. Labai svarbu, kad įmonėje dirbantys vilkikų vairuotojai būtų atsargūs kelyje, ne tik dėl krovinio saugumo, nes yra vežamas ne bet koks, o maisto krovinys, bet ir dėl savo bei aplinkinių sveikatos ir net gyvybės.

Taigi iš viso šito suprantame, kad čia galioja pirmas ir antras Taylor principas- žinodami tikslą, atrenkame kompetetingus darbuotojus, kurie galėtų nesunkiai susitvarkyti su jiems paskirta užduotimi. Atlikę šią užduotį, jie turėtų gauti paskatinimą. Šių laikų globalizacinėje visuomenėje labiausiai tinka materialusis skatinimas, kaip ir savo trečiame principe tegia F. Taylor.

Puikiai suprantame, kad norint išlaikyti įmonę vieno sėkmingo užsakymo nepakanka, reikia ieškoti naujų partnerių, su kuriais būtų galima bendradarbiauti. Šiuo aspektu padeda funkcinis vadovavimas. Atsižvelgiama į visuomenės poreikius ir į įmonės galimybes, tokiu būdu randami nauji partneriai ir siekiama nepamiršti bendradarbiauti su senaisiais.

  • Vadyba Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3336 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadybos referatai
  • Microsoft Word 106 KB
  • Vadybos sistemos tobulinimo perspektyvos globalizacijos sąlygomis
    10 - 10 balsai (-ų)
Vadybos sistemos tobulinimo perspektyvos globalizacijos sąlygomis. (2016 m. Sausio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/vadybos-sistemos-tobulinimo-perspektyvos-globalizacijos-salygomis.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 07 d. 18:38