Vaiko pažinimo gebėjimų ugdymas


Pedagogikos savarankiškas darbas. Vaiko pažinimo gebėjimų ugdymas. Ką veikia vaikai? Veiklos komentarai.


Pokalbį-diskusiją planavau, todėl, kad išsiaiškinčiau kiek žino vaikai apie naminius gyvūnus. Kokius gyvūnus yra matę. Prisiminėme ir išsiaiškinome kokie yra gyvūnų požymiai. Pokalbio metų išsiaiškinau kokios veiklos bus naudingos pažinimui, kokios sudomins vaikus ir suteiks teigiamų emocijų.

Vaikus sudominau pasiūlydama jiems žaidimą. Vaikai turėjo ant gyvūnų paveikslėlių atrasti ir sudėti tinkamus t.y. kas kuo naudingas. (pvz. višta + kiaušiniai, katinas + pelės, avis +vilna +mėsa ir t.t.).

Tokios veiklos metų vaikai pastebi ir įsidėmi gyvūnų išvaizda požymius, atranda skirtumus tarp jų, taip pat jų naudingumą žaidimo metodu sužino apie naudą žmonėms. Šis žaidimas taip pat skatino vaikų teigiamas emocijas, vaikai tarpusavyje bendradarbiavo, nedrąsus vaikai labiau reiškėsi. Matydami paveikslėlius lavino vaizduotę, pastabumą, atidumą ir kalbėseną.

Po to skaičiavome kiek kiekvienas gyvūnas surinko paveikslėlių.

Vaiko pažinimo gebėjimų ugdymas. (2015 m. Birželio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/vaiko-pazinimo-gebejimu-ugdymas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 20:47