Vaikystės svarba


Lietuvių rašinys. Kiek vaikystė svarbi žmogaus gyvenime?


Vaikystė tai lyg deja vu jausmas. Kai grįžti pas tėvus, į savo gimtuosius namus, ir bandai kažką padaryti kaip vaikystėje. Tada tave aplanko tas keistas jausmas, kad šį veiksmą ar pokalbį žinai, kad tai jau darei. Tik viena bėda, kad šis tas pasikeitė nuo buvusio laiko. Tau jau nebe penkeri, mama nebe ta jauna, žavi panelė, kurią prisimeni, o ir prisiminimai, iš Tavo vaikystės, neatitinka realybės.

Kai kurių žmonių gyvenime vaikystė tampa didžiausia vertybe, o prisiminimai apie ją padaro juos laimingus. Šypseną sukeliantys smagūs nuotykiai, maudynės kiekvieną karštą vasaros dieną ir ypatingo skonio močiutės ar mamos patiekalai, tai neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Kiekvieną kartą, kai išgirstam žodį vaikystė, mus užplūsta šiltų emocijų banga. Galima manyti, kad taip buvo ir XXIa. Prozininkui, vertėjui Juozui Apučiui, parašiusiam ne vieną novelę apie vaikystę. „Erčia, kur gaivus vanduo“ puikiai atspindi abituriento jausmus, būseną ir bendravimą, kai jam tenka atsisveikinti su vaikystę.

Vaikystės svarba. (2013 m. Gegužės 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/vaikystes-svarba.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 23 d. 21:09