Vaisių bei daržovių aprašymas


Darzove apibudinimas. Vaisius apibudinimas. Vaisiu aprasymas.

Biologijos savarankiškas darbas. Išanalizuoti augalų lapų, šaknų, žiedų ir žiedynų, vaisių sandarą ir ją apibūdinti. Vyšnia. Braškė. BULVĖ. Aguona. AVIŽA.


2.Žiedai po 10-20 susitelkę į viršūninius žiedynus. Bulvių žiedas turi penkis taurėlapius, penkis vainiklapius, penkis kuokelius ir piestelę. Skirtingų veislių vainiklapių spalva skiriasi. Būna veislių su baltais, mėlynai violetiniais, raudonai violetiniais, mėlynais žiedais. Žiedynas – kekė, turinti 4–5 žiedus.

3.Uoga stambi, žalia, su daugeliu sėklų kiekviename lizde. Vaisius – dvilizdė uoga, kurioje būna iki 150 labai smulkių sėklų. Bulvių sėklos turi praktinę reikšmę tik selekciniuose darbuose.

4.Auginant bulves iš stiebagumbių formuojasi tik pridėtinės - kuokštinės šaknys daigo pagrinde. Bulvių šaknys pasiekia 60–70 cm gylį ir plinta iki 50 cm į plotį. Tačiau bulvių šaknų sistema, lyginant su kitais augalais, yra silpna – apima 1,4 karto mažesnį dirvožemio tūrį negu miežių ir net 2,2 karto mažesnį negu cukrinių runkelių.

Vaisių bei daržovių aprašymas. (2014 m. Kovo 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/vaisiu-bei-darzoviu-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 19 d. 03:51