Valstybės parama


Viešojo administravimo esė. Valstybės parama socialiai pažeidžiamiems asmenims.


Mūsų valstybė yra įpareigota rūpintis mumis – piliečiais. Teikti įvairiausias paslaugas mūsų poreikiams ir pilnavertiškam gyvenimui užtikrinti. Nors už didžiausią dalį teikiamų paslaugų atsakingos savivaldybės, negalime pamiršti, kad taip pat vienodai mumis rūpinasi ir valstybė. Valstybei paprastai priskiriamos tik tos viešosios paslaugos, kurios yra neatskiriamos nuo valstybinių funkcijų – pilietybės suteikimas, užsienio ryšiai, teisinė apsauga ir kt. Tačiau valstybė rūpinasi ir socialiai pažeidžiamais asmenimis.

Socialiniai pažeidžiami asmenys – našlaičiai, ar be tėvų globos likę asmenys, daugiavaikės šeimos, neįgalūs asmenys, turintys sunkaus ar vidutinio sunkumo negalią, asmenys pripažinti nedarbingais, šie žmonės gaunantys mažesnes pajamas turi teisę į valstybės paramą būstui įsigyti, ir gali teikti paraiškas dėl valstybės remiamų būsto kreditų gavimo, kur jiems subsidijuojama nuo 10 iki 20 proc. būsto paskolos sumos.

Valstybės parama. (2012 m. Spalio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/valstybes-parama.html Peržiūrėta 2017 m. Balandžio 26 d. 05:19