Valstybinės pašalpos


Finansų referatas. Įvadas. Valstybinio socialinio draudimo teisinis pagrindas. Lietuvos valstybinio socialinio draudimo valdymo sistema. Valstybinio socialinio draudimo pašalpos. Ligos pašalpa. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Socialinės apsaugos sistema yra reikalinga kiekvienai šiuolaikinei valstybei. Socialinis draudimas – viena iš svarbiausių šios sistemos dalių ir apima visus Lietuvos gyventojus. Valstybinis socialinis draudimas – valstybės nustatytų socialinių ir ekonominių priemonių sistema, kurios pagalba apdraustieji asmenys arba teisės aktuose numatytais atvejais apdraustųjų šeimų nariai dėl draudžiamųjų įvykių gauna gyvenimui reikalingas lėšas ir paslaugas, jei dėl teisės aktuose nurodytų priežasčių negali apsirūpinti iš darbo ar kitų pajamų šaltinių arba patiria papildomų išlaidų. Socialinis draudimas padeda valstybės biudžetui išvengti papildomų finansinių išlaidų, kurios patiriamos dėl nepageidaujamų reiškinių (Веселовский, 2011, p. 19).

Darbo tikslas – išnagrinėti valstybės socialinio draudimo pašalpas.

Darbo uždaviniai:

Aptarti valstybės socialinio draudimo teisinę padėtį.

Išanalizuoti valstybės draudimo teikiamas pašalpas.

Šiuo įstatymu patvirtintos Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto 2007 metų rodikliai: pajamos ir išlaidos, pinigų srautai įmokų tarifai ir t. t.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir jai pavaldžios institucijos rūpinasi kiekvieno asmens socialinės gerovės palaikymu, organizuojant darbo ir socialinę apsaugą. SADM kompetencijai priklauso socialinės apsaugos ir darbo srities įstatymų leidyba, šalyje atliekamų šios srities mokslinių tyrimų rėmimas ir koordinavimas, jos įsteigtų ar jai priskirtų įstaigų veiklos kontrolė, perspektyvinių ir artimiausių socialinio draudimo uždavinių numatymas. SADM taip pat teikia Vyriausybei Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto projektą su ataskaita dėl jo vykdymo.

pripažintas laikinai nedarbingu – išduotas nedarbingumo pažymėjimas (nuo 2010 m. balandžio 1 d. išduodami tik elektroniniai nedarbingumo pažymėjimai);

įstatymų nustatyta tvarka išleista nėštumo ir gimdymo atostogų;

įstatymų nustatyta tvarka suteiktos tėvystės atostogos, kol iki vaikui sukaks vienas mėnuo;

Šapalienė L. (2008). Lietuvos mokesčių sistema. Vilnius: Mokesčių srautas.

 • Finansai Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Sima
 • 14 puslapių (2981 žodis)
 • Universitetas
 • Finansų referatai
 • Microsoft Word 45 KB
 • Valstybinės pašalpos
  10 - 9 balsai (-ų)
Valstybinės pašalpos. (2016 m. Sausio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/valstybines-pasalpos.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 24 d. 18:55