Vėjo energetikos kursinis


Elektrotechnikos kursinis darbas. Užduotis. Brėžinys. Vėjo elektrinių parko duomenų skaičiavimas. Aktyviųjų ir reaktyviųjų galių balansų skaičiavimas. Tinklo įtampų skaičiavimas. Įtampų skaičiavimas. Elektros kokybės parametrų skaičiavimas. Harmonikų skaičiavimas. Pagamintos elektros kiekio skaičiavimas ir finansinis atsiperkamumas. Išvados.


Kadangi sukelti pokyč iai nevirš ija leistinų jų į tampos mirgejimų , tai elektrinė s parinktos teisingai.

Tam, kad apskaičiuotume vidutinį metinį pagamintos elektros kiekį, turime žinoti koks vėjo greitis ties vėjo elektrinės stebule. Naudosime vėjo greičio matavimo formulę:

Kur v- vėjo greitis stebulės aukštyje (h=75 m), v1- vidutinis metinis vėjo greitis 7,2 m/s;

Tarkime kad vėjo elektrinė stovi tarp laukų į siterpusioje kaimo vietovė je su namais ir sodais, užimanti 0.125 km ploto, n bus lygus 0.145

Susumavus elektros energijos kiekį, tikėtina, kad per metus vėjo elektrinės DW52/54-250 kW, DW52/54-500 kW, DW52/54-900 kW elektros energijos pagamins Wa=681,521 MWh/a.

Vėjo elektrinių orientacinės kainos su pristatymu yra 1,3-1,9 mln. litų. Vėjo elektrinės kaina kinta nuo vėjo elektrinės aukščio ir transportavimo išlaidų. Tam, kad galėtume apskaičiuoti bokšto atsiperkamumo laiką, reikia apskaičiuoti elektrinės kasmet uždirbamų pinigų kiekį ir palyginti jį su elektrinės kaina. Vėjo elektrinės metinės pajamos naudojant Veibulo skalės parametrus yra.

Vėjo energetikos kursinis. (2015 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/vejo-energetikos-kursinis.html Peržiūrėta 2017 m. Balandžio 29 d. 22:37