Verslas ir verslininkystė


Kas yra verslininkystė. Verslininkystes rusys. Verslininkystės formos. Verslininkystes formos ir rusys. Planine ir rinkos ekonomika vartotojai. Verslininkystes rusis. Referatas verslas ir verslininkyste. Verslininkyste kas yra. Skirtumai tarp verslininkystes ir valdymo. Verslininkystes nauda.

Verslo referatas. Įvadas. Verslas lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo. Verslo ir verslininkystės samprata. Verslininkystės formos ir rūšys. Verslininkystės rūšys. Verslo organizacijų tipologija (formos). Pagrindinės verslininkystės kliūtys. Išvados. Siūlymai. Literatūra. Priedas.


Aktualumas. Šiandienos informacijos ir žinių gausybėje, naujovių ir atradimų sukūryje nereikėtų pamiršti savo istorijos, šiuo atveju , kokia verslininkystė buvo senovėje, nuo ko ji prasidėjo ir kaip vystėsi. Šiandien verslininkystės tema yra neatsiejama nuo šiuolaikinės ekonomikos, nes sėkminga verslo veikla – tai svarbiausias ekonominės veiklos faktorius. Dėl šios priežasties yra svarbu suvokti verslo teikiamą naudą bei daromą įtaką mūsų kasdieniniam gyvenimui, aplinkai. Kaip pavyzdį, pagrindžiantį verslo teikiamą naudą mums, galima būtų minėti verslininkų kuriamas naujas darbo vietas, didinamą gaminamų prekių bei teikiamų paslaugų konkurenciją ne tik lietuvos, bet ir užsienio rinkose, ko pasekoje mus pasiekia prekių ir paslaugų įvairovė.

Taip pat verslininkystė šiandieniniam pasauliui yra svarbi ir kaip tyrinėjimų objektas. Ji padeda augti ekonomikai, didina našumą, sukuria naujų technologijų, prekių ir paslaugų bei nuolat „atnaujina“ konkurenciją rinkoje, nes šių dienų ekonomikos tempai yra greiti. Stebint verslininkystės daromą įtaką šalies ekonomikos augimui, jos gyvybingumui, skatinamas žmonių ar objektų (įmonių) tobulėjimas bei vis labiau iškeliamas pagrindinis verslo tikslas – teikti kuo didesnę naudą verslininkui ir kitiems rinkos dalyviams, vykstant abipusiai naudingiems prekiniams mainams.

Kaip ir visame kame, verslininkystė turi ir neigiamą pusę. Ją nagrinėjant geriausiu pavyzdžiu galėtų tapti skirtumas tarp planinės ir rinkos ekonomikos. Kaip žinome, planinė ekonomika yra ūkio forma, kai visos įmonės priklauso valstybei (yra nacionalinė nuosavybė) , o jų pelnas padalinamas tarp visų gyventojų sąlyginai tolygiai, o rinkos ekonomikoje veiksmų koordinacija vykdoma laisvų privačių gamintojų ir vartotojų ( tai ekonomika, kurioje tik pačių vartotojų, tiekėjų ir privačių firmų sprendimai nustato resursų pasiskirstymą). Taigi, toks skirtumas tarp šių dviejų ekonomikos modelių išryškina verslininkystės pagrindinį minusą- nelygybės atsiradimą bei skatinimą, nes verslo žmonėms diegiamos neigiamos vertybės, tokios kaip besaikiškumas bei noras siekti neapibrėžtų aukštumų.

Verslas- ekonominė veikla, kuria siekiama gauti pelno, Užsiėmimas, darbas, smulkioji gamyba, amatas; gamybos, pirkimo, pardavimo ar tiekimo veikla, atliekama už pinigus. Verslas yra lengvai pažeidžiamas ekonominis reiškinys, jei yra nesubalansuoti individualaus verslo ir visuomenės interesai. Jei siekiama naudos tik sau, nesuteikiant jos kitiems, tampama verslininkais, neturinčiais jokių perspektyvų ateityje.

  • Verslas Referatai
  • 2012 m.
  • Bynzala
  • 15 puslapių (2136 žodžiai)
  • Kolegija
  • Verslo referatai
  • Microsoft Word 51 KB
  • Verslas ir verslininkystė
    10 - 3 balsai (-ų)
Verslas ir verslininkystė. (2012 m. Kovo 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/verslas-ir-verslininkyste.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 01:03