Viešojoje kalbos vartosenoje pasitaiko nemažai kirčiavimo klaidų - Kalba, 7 potemė

Visas naujas 2017 m. kalbėjimo potemes rasi čia - kalbėjimo potemės

Kirciavimo klaidos kalboje. Viesoje kalbos vartosenoje pasitaiko nemazai kirciavimo klaidu tekstas.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2018. 10 klasės kalbėjimo potemė 2015 m. Kalba 7 potemė su išplėstiniu planu ir literatūra. Potemė apie kirčiavimo klaidas viešajame kalbėjime.
7. Viešojoje kalbos vartosenoje pasitaiko nemažai kirčiavimo klaidų. Aptarkite jūsų pastebėtus netaisyklingo kirčiavimo atvejus ir pasiūlykite, kaip būtų galima pagerinti situaciją.


Lietuvių kalba – nedvejotinai sunki. Ne vien jos besimokantiems užsienio piliečiams, bet ir mums, lietuviams, visiems, kuriems ši kalba yra gimtoji. Sudėtinga ir daug painiavos sukelianti yra lietuvių kalbos rašyba: įvairūs linksniai, reikalaujantys skirtingų galūnių, įvardžiuotinės formos, o kur dar priebalsių supanašėjimas, kai girdime vieną raidę, o rašome visai kitą. Ir daug kitokių panašių atvejų. Vis dėlto rašybos lietuviai pramoksta visai neblogai; mūsų šalyje tarp suaugusių žmonių būtų sunku atrasti visiškų beraščių, galbūt dėl to, kad visiems privaloma baigti pagrindinio ugdymo programą. Aišku, lietuviai daro rašybos klaidų, tačiau iš esmės raštingumo rodiklis mūsų šalyje yra labai geras. Kažkodėl labai daug dėmesio skiriame tam, kaip rašome. Diktantai, rašiniai, užduotys mokyklose formuoja mokinį kaip asmenį, kuris turėtų nedaryti gramatinių klaidų. Vis dėlto pamirštame, kad kalba ir jos problemos yra ne vien rašyboje ar skyryboje. Mokyklinėje programoje nedaug dėmesio teskiriama mūsų sakytinei kalbai – kirčiavimui, apie kurio klaidas šįkart ir norėčiau pakalbėti.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1308 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių potemės 2018
  • Microsoft Word 54 KB
  • Viešojoje kalbos vartosenoje pasitaiko nemažai kirčiavimo klaidų - Kalba, 7 potemė
    10 - 3 balsai (-ų)
Viešojoje kalbos vartosenoje pasitaiko nemažai kirčiavimo klaidų - Kalba, 7 potemė. (2015 m. Sausio 22 d.). http://www.mokslobaze.lt/viesojoje-kalbos-vartosenoje-pasitaiko-nemazai-kirciavimo-klaidu-kalba-7-poteme.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 15 d. 04:48