Vilhelmas Ostvaldas ir Atominė teorija


Chemijos referatas. Pratarmė. Atomo samprata. Pirmoji atomo samprata pagal Demokritą. Atomo, kaip nedalomos dalelės, suvokimas. Šiuolaikinė atomo samprata, atomų savybės. Vilhelmas ostvaldas. Vilhelmo Ostvaldo atominės teorijos suvokimas. Vilhelmo Ostvaldo biografija ir pasiekimai. Vilhelmo Ostvaldo moksliniai laimėjimai. Apibendrinimas. Informacijos šaltiniai.


Referate daug dėmesio skyriau pačiai atomo sampratai, juk daugelį fizikinių reiškinių, medžiagų savybių galima paaiškinti padarius prielaidą, kad medžiagos sudarytos iš dalelių vadinamų atomais. Kas įdomu, vokiečių chemikas Vilhelmas Ostvaldas juos suprato kiek kitaip, todėl bandžiau atskleisti jo atomo suvokimą bei akcentavau daug kitų jo mokslinių pasiekimų.

Taigi visa materija yra sudaryta iš atomų, o jie yra nedalomos dalelės. Jau nuo seniausių laikų mokslas juos taip suprato. Vienas žymiausių fizikinės chemijos atstovų Vilhelmas Ostvaldas paneigė atomus ir molekules. Tačiau jis pasiekė daug kitų mokslinių laimėjimų: atliko elektrolitinės disociacijos tyrimus, daug dėmesio skyrė kinetikai ir katalizei, nustatė rūgščių tirpalų elektrinio laidumo ir elektrolitinės disociacijos ryšį, praskiedimo dėsnį. Taip pat įkūrė pirmąją fizikinės chemijos laboratoriją, parašė daug mokslinių knygų apie chemiją ir ne tik ją. Visi jo pasiekimai yra labai reikšmingi chemijos mokslui.

  • Chemija Referatai
  • 2015 m.
  • Audra
  • 15 puslapių (3234 žodžiai)
  • Chemijos referatai
  • Microsoft Word 86 KB
  • Vilhelmas Ostvaldas ir Atominė teorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Vilhelmas Ostvaldas ir Atominė teorija. (2015 m. Vasario 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/vilhelmas-ostvaldas-ir-atomine-teorija.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 14 d. 12:04