Visuomenės raidos ypatybės Senosios Karalystės laikotarpiu


Istorijos referatas. Įvadas. Faraono svarba Senosios Karalystės visuomenėje. Valstybės pareigūnų ir ginkluotųjų pajėgų vaidmuo. Ūkininkų reikšmė. Menininkai ir amatininkai. Raštininkai ir literatūros ištakos. Išvados. Literatūra.


Senosios karalystės laikotarpiu Egiptas sukūrė tvirtą ir kupiną savikliovos kultūrą, kuri yra charakteringiausia tautos, kaip etninės grupės išraiška. Vaizduojami meniniai paminklai, pasižymėję ramybe ir santūrumu, nekamuojami jokios abejonės - būtent tokį vaizdą vaizdavo menininkai. Pirmieji raštininkai, kurie iš negausių, savo laikotarpio darbų - pamokymų bei etiketo knygų ir solidžių autobiografijų, atskleidė savo mentalitetą, pagrįstą tikėjimu, kad gerą gyvenimą laiduoja santūrumas, kuklumas, sąžiningumas ir kantrybė. Atsakingumas draugystėje, nepasidavimas goduliui, pavydui ar žiaurumui pastebimas tarp ūkininkų santykių, o pagarba ne tik aukštesniems už save, bet ir pavaldiniams. Visuose gyvenimo atvejuose, svarbiausia buvo laikymasis priderančios sau vietos bei nuosaikumo jausmas. Toks idealus darnos pojūtis kildavo iš karaliaus aplinkos. Karalius ir jo dvaras, daugiausia giminaičiai bei aukštieji pareigūnai, dažnai save priskirdavo karaliaus giminei, kadangi norėjo bent iš dalies valdyti plačiąsias Egipto žemes. Dažniausiai tai - išsilavinęs elitas, kuriam ir skirtos ekonominės bei meninės valstybės masto iniciatyvos. Nors ir privilegijuota klasė, jie nebuvo tuščiagarbė tinginiaujanti visuomenė. Tarp jų buvo architektų, amatininkų, inžinierių, rašytojų, administratorių, - visi veiklūs bei protingi savų laikų žmonės.

Taigi Egipto visuomenė Senosios Karalystės laikotarpiu sparčiai tobulėjo, vystėsi ne tik valdžios organų centralizuotos valstybės valdymo modelio suvokimas, bet ir plačiosios visuomenės mentalitetas, kurį stipriai veikė literatūros atstovai, meno puoselėtojai bei kiti kultūros veikėjai.

  • Istorija Referatai
  • 2014 m.
  • Timas
  • 10 puslapių (2584 žodžiai)
  • Universitetas
  • Istorijos referatai
  • Microsoft Word 13 KB
  • Visuomenės raidos ypatybės Senosios Karalystės laikotarpiu
    10 - 3 balsai (-ų)
Visuomenės raidos ypatybės Senosios Karalystės laikotarpiu. (2014 m. Rugsėjo 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/visuomenes-raidos-ypatybes-senosios-karalystes-laikotarpiu.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 13 d. 15:18