Visuomenes vaidmuo nusikalstamumo prevencijoje


Viešojo administravimo namų darbas. Įvadas. Nusikalstamumo prevencijos sąvoka. Visuomenės vaidmuo nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės srityje. Nusikalstamumo prevencijos kryptys. Visuomenės bendradarbiavimo nusikalstamumo prevencijos ir kontrolės srityje iniciatyvos. Jto tarptautinis alternatyvusis teismas. Ugdymo įstaigų vaidmuo nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos veikloje. Specializuoti klubai ir jų vykdomos prevencijos programos. Nusikaltimų internete prevencija. Nusikaltimų degalinėse prevencija. Nusikalstamumo prevencija vokietijoje. Visuomenės vaidmuo nusikalstamumo prevencijos veikloje jav. Išvados. Literatūros sąrašas.


•Kiekvieno pilietinės visuomenės tikslas, apsaugoti savo piliečius nuo nusikalstamų kėsinimųsi. Viena tokių priemonių – tai nusikalstamumo prevencija, kurios pagrindinis tikslas - kriminogeninių procesų plitimo stabilizavimas ir mažinimas bei atsakomybės neišvengiamumo principo efektyvus įgyvendinimas.

•Tačiau nusikalstamumo prevencija nebus efektyvi, jei bus manoma, kad tai tik teisėsaugos institucijų veikla, kad pačios visuomenės tai neliečia. Tik į prevencijos veiklą įsijungus pačiai visuomenei, bus galima kalbėti apie efektyvų policijos ir visuomenės bendradarbiavimą, pilietinę savisaugos iniciatyvą ir konkrečius bendradarbiavimo rezultatus.

Visuomenes vaidmuo nusikalstamumo prevencijoje. (2013 m. Gegužės 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/visuomenes-vaidmuo-nusikalstamumo-prevencijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 18 d. 08:14