Vokietijos švietimo sistema


Viešojo administravimo referatas. Įvadas. Bendrosios nuostatos. Pateikiu schemą, kaip atrodo visa Vokietijos švietimo sistema. Ikimokyklinis ugdymas. Pradinis ugdymas. Vidurinis ugdymas. Aukštasis išsilavinimas. Apibendrinimas. Informacija rinkta iš šių šaltinių.


Darbe bus trumpai aprašoma pasirinktos užsienio valstybės, t.y. Vokietijos švietimo sistema, jos ypatumus, kokios yra bendrosios nuostatos, kaip yra skirstomas mokslas, kokias atsakomybes prisiima pati valstybė švietimo valdyme. Trumpai apžvelgsiu kiekvienos pakopos ugdymo įstaigas, koks yra mokymosi pobūdis jose ir kaip mokymasis daro įtaką vėlesniam moksleivių pasirinkimui mokytis aukštesnėse pakopose. Vokietiją pasirinkau, kadangi tai yra federacinė valstybė suskirstyta į žemes, kurių kiekviena turi dideles autonomijos teises, todėl man pasirodė įdomu, kaip yra priimami sprendimai dėl švietimo sistemos, ar didelę įtaką sprendimams turi tai, jog valstybė yra federacinė.

Vokietijos švietimo sistema. (2015 m. Sausio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/vokietijos-svietimo-sistema.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 16:59