Wv pasat kursinis auto teorija


Transporto kursinis darbas. Sąžiningumo deklaracija. Užduotis. Dizainas. Interjeras. Varikliai. Techniniai duomenys. Automobilio pagrindinių charakteristikų skaičiavimas. Variklio išorinės greituminės charakteristika. Rato riedėjimo spindulys. Automobilio traukos charakteristika. Riedėjimo ir oro varžų charakteristika. Automobilio dinaminio faktoriaus skaičiavimas. Galingumo balanso skaičiavimas. Automobilio kuro sąnaudų skaičiavimas. Stabdymo kelias ir laikas. Išvada. Naudota literatūra. Grafikai.


9. Apskaičiuotas automobilio stabdymo kelias ir jo priklausomybė nuo greičio.

Darbe turi būti pateikti sudarytų priklausomybių grafikai.Volkswagen Passat CC

Naujieji „Volkswagen CC“ tiesiog stulbina komfortabilumu ir patogumu vairuojant. Jisai netgi yra užsitarnavęs pravardę „Mile-eater“. Manau tai puikus automobilis kuris suderina kainą ir kokybę, bei yra pritaikytas visų klasių atstovams.

čia: Ne – maksimalus variklio galingumas [kW];

A, B, C – koeficientai, dyzeliniam varikliui A = 0.53, B = 1.56, C = 1.09;

nN – sūkiai prie Ne galingumo [aps/min];

Nex – variklio galingumas, kai sūkiai nx [kW];

Apskaičiuoju variklio sukimo momentą pagal formulę:

Rato riedėjimo spinduliu yra vadinamas spindulys sąlyginio nesideformavimo rato, kuris su tikruoju ratu turi vienodus kampinį ir linijinį greičius. Rato riedėjimo spindulys nustatomas žinant padangos matmenis

Jeigu rato žymėjimas mišrus riedėjimo spindulys apskaičiuojamas:

čia: λ – padangos deformacijos koeficientas λ=0.92÷0.96,

d - ratlankio spindulys m,

Traukos charakteristika – automobilio priklausomybė nuo judėjimo greičio PT = f(v). Traukos jėga paskaičiuojama pagal formulę:

Automobilio dinaminė charakteristika – dinaminio faktoriaus priklausomybė nuo judėjimo greičio D=f(v). Dinaminis faktorius D skaičiuojamas pagal formulę:

Automobilio stabdymo pagreitis apytiksliai paskaičiuojamas pagal formulę:

Iš grafikų matome, kad greičiui didėjant automobilio pagreitis ir dinaminis faktorius artėja į nulį. Traukos jėga mažėja ir negali nugalėti riedėjimo ir oro varžų sumos. Automobilio ratams tenkančios galio nepakanka nugalėti riedėjimo ir oro varžų galingumu sumos.

Iš degalų priklausomybės nuo greičio grafiko matome, kad didžiausios kuro sąnaudos yra kai greitis artėja į 220 km/h, tada jos siekia 18-20 l/100km, o optimaliausios kai automobilis važiuoja 6 pavara 80-110 km/h, tada kuro sąnaudos siekia 6-8 l/100km.

 • Transportas Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Ernest
 • 17 puslapių (2493 žodžiai)
 • Universitetas
 • Transporto kursiniai darbai
 • Microsoft Word 126 KB
 • Wv pasat kursinis auto teorija
  10 - 10 balsai (-ų)
Wv pasat kursinis auto teorija. (2016 m. Sausio 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/wv-pasat-kursinis-auto-teorija.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 21 d. 10:14