Žaliasis kultūros paveldas


Aplinkos savarankiškas darbas. Žaliasis kultūros paveldas. Žaliojo (gyvojo) kultūros paveldo istorinė raiška. Istoriniai želdynai. Medžių alėjos. Medžio estetinė – emocinė ir reikšmė. Europos paveldo savybės. Kultūros paveldas. Gamtos paveldai Lietuvoje. Gamtos paveldas. Kraštovaizdžio paveldas. Sodų paveldas.


Spėjama,kad projektuotojas buvo vyras, projektuojant sodus neįprasta tai,kad bent jau praėjusiame amžiuje moterys sodų ir kraštovaizdžio projektuotojos tapo tokios pat svarbios kaip vyrai. Gali būti, kad vyrų ir moterų projektuoti sodai skiriasi. Vyrų sodai daugiau atviri, su su vaizdais panoramomis, pabrėžiančiomis žemės privatumą. Tai būdingiau prancūzūžiškam, o ne angliškam kraštovaizdžio stiliui, nors pastarasis taip pat tvirtai pabrėžia nuosavybę, tik gal kiek subtiliau, kai ribos paslepiamos, o vaizdai atviri. Moteriško stiliaus sodai dažnai susideda tarsi iš lauko kambarių, pasaulio vaizdas yra suskirstytas mažesniais ir jaukesniais gabalėliais.

Privačių sodų savininkai nesitiki išlaikyti jį tokį, kokį paveldėjo. Sodo medžiai auga ir miršta. Nenumatyti augalai, tokie kaip piktžolės, auga ir padengia visą teritoriją. Tad sodo priežiūra – nesiliaujantis genėjimas, pjovimas, ravėjimas, kirtimas, kapojimas ir smulkinimas, ir ir tik retkarčiais sodinimas.

Žaliasis kultūros paveldas. (2014 m. Sausio 31 d.). http://www.mokslobaze.lt/zaliasis-kulturos-paveldas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 14:56