Žemdirbiškos kultūros aktualizavimas XX a. II pusės lietuvių literatūroje (Kazys Bradūnas ir kt.) - Potemė


Žemdirbiskos kulturos aktualizavimas xviii amziuje lietuviu literaturoje. Referatas žemdirbiskos kulturos aktualizavimas 20 a 2 puses lietuviu literaturoje. Zemdirbiskos 20a 2 pusės rašytojai.

Lietuvių kalbėjimo potemės 2017.

Tema: 9. Žemdirbiškos kultūros aktualizavimas XX a. II pusės lietuvių literatūroje (Kazys Bradūnas ir kt.).

Kalbėjimo potemė 12 klasei 2017 m. 9 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje potemėje kalbama apie žemdirbišką kultūrą ir jos aktualizavimą priespaudos laikotarpiu. Puikus pavyzdys rašantiems kalbą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Sovietinės okupacijos metais lietuvių literatūra privalėjo paklusti socialistinei santvarkai , kūryba buvo griežtai cenzūruojama, idealizuojamas tuometinis okupacinis gyvenimas. Lietuvių rašytojai jautėsi suvaržyti, negalėjo laisvai reikštis kūryboje, savęs ieškoti, todėl grįžo prie savųjų šaknų – galingo ryšio su gamta, kurią senovės lietuviai ne tik garbino, mylėjo, iš jos maitinosi, saugojo, bet ir laikė šventa. Nuo senų laikų lietuviui ryšys su supančia gamta buvo itin svarbus ir prasmingas. Pagonybė kvietė susijungti su gamta, pajusti jos galias bei stiprybę, garbinti įvairius stichinius reiškinius. Žemdirbiui gamta davė derlingą žemės lopinėlį, kuris tapo jo prasimaitinimo bei išgyvenimo šaltiniu. XX amžiaus II pusėje, rašytojai suprato prarandantys savąjį identitetą ir lietuviškąsias šaknis, kurias niekingai naikino sovietinė okupacija, todėl norėdami išsaugoti tikrąją lietuvybę, sėmėsi įkvėpimo iš senovės lietuvių taip garbinamos gamtos.

J.V. Gėtė yra pasakęs : ,,Mus supanti didingoji gamta sugeba sukelti didingų minčių ir poelgių“. Manau, kad gamta yra pati geriausia mūza visiems menininkams, kurie ieško stipraus ryšio ne tik su savimi, bet ir su supančia aplinka. Būtent XX a. II pusėje lietuvių literatūroje gamtos ir žmogaus ryšys užima svarbų vaidmenį, nes poetai pradeda ieškoti ne tik savęs, poetinės mūzos, bet ir tikrojo , seno lietuviško identiteto, kurį taip norėta sunaikinti. Šiandien savo kalbėjime plačiau aptarsiu žemdirbiškos kultūros aktualumą XX a. literatūroje.

  • Lietuvių kalba Potemės 2017
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1145 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvių potemės 2017
  • Microsoft Word 25 KB
  • Žemdirbiškos kultūros aktualizavimas XX a. II pusės lietuvių literatūroje (Kazys Bradūnas ir kt.) - Potemė
    10 - 1 balsai (-ų)
Žemdirbiškos kultūros aktualizavimas XX a. II pusės lietuvių literatūroje (Kazys Bradūnas ir kt.) - Potemė. (2017 m. Sausio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/zemdirbiskos-kulturos-aktualizavimas-xx-a-ii-puses-lietuviu-literaturoje-kazys-bradunas-ir-kt-2016-m-poteme.html Peržiūrėta 2017 m. Kovo 31 d. 01:48