Žėmės ūkis Lietuvoje referatas


Žemės ūkio referatas. Įvadas. Žemės ūkio dabartinė situacija. Lietuvos žemės ūkio raida ir perspektyvos. Gyvulininkystė. Miškininkystė. Žuvininkystė. Augalininkystė. Žemės ūkio nauda. Investicijos. Eksportas. Žemės ūkio plėtros problemos. Parama žemės ūkiui. Išvados.


Darbo objektas: Žemės ūkis Lietuvoje.

Darbo tikslas: Aptarti esamą padėti Lietuvos žemės ūkyje.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti žemės ūkio dabartinę situaciją.

Aptarti teikiamų paramų naudą žemės ūkiui.

Įverinti žemės ūkio teikiamą naudą.

Darbo metodai: mokslinės literatūros ir statistinių duomenų analizė, apibendrinimo modelis.

Nors Lietuvoje žemės ūkio paskirties žemė užima apie 60 proc. Valstybės teritorijos, gamtiniai ištekliai sudaro sąlygas vystytis maisto pramonei, ankstesnės- sovietinės- sistemos paveldėti negatyvūs elementai pereinamu į rinkos ekonomiką laikotarpiu Lietuvos žemės ūkį kuriam laikui padarė nestabiliu ekonomikos sektoriumi. Gamybinė infrastruktūra sovietiniu laikotarpiu orientuota į masinę gamybą, sunkiai galėjo būti pritaikoma dabartiniams ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių poreikiams. Žlugus kolūkių sistemai, šalyje ėmė dominuoti smulkūs ūkiai, kuriems būdingas mažas investicinis pajėgumas, inovacijų stoka, didelės išlaidos. Nestabili žemės ūkio politika, nuolat besikeičianti teisinė ir ekonominė aplinka, nebaigtos atkurti piliečių nuosavybės į žemę, mišką, ir vandens telkinius žemės ūkį dar labiau smukdė. Lietuvai tapus Europos Sąjungos ir Pasaulinės prekybos organizacijos(PPO) nare, atsivėrė naujos perspektyvos. Europos Sąjungoje gyvuoja modernus ir pajėgus konkuruoti ūkio sektorius, kuris pasaulinėje rinkoje užima lyderio poziciją ir kaip pagrindinis eksportuotojas, ir kaip didžiausias pasaulyje maisto produktų importuotojas.

Lietuvoje įgyvendinant darnios ekonominės plėtros reikalavimus susiformavo dvi žemės ūkio plėtotės kryptys. Viena iš jų- natūralūs ir ekologiškus produktus gaminantys ūkiai: grūdų, pieno, mėsos, žuvies, uogų daržovių, vaisių, vaistinių augalų, prieskoninių augalų. Kita kryptis- specializuoti tradicinę produkciją gaminantys ES rinkoje konkurencingi ūkiai, tiekiantys produkciją perdirbimo įmonėms ir prekybos organizacijoms. Tai pieno ir pieno produktų, galvijienos ir kiaulienos bei jų produktų, paukštienos ir kiaušinių, grūdų ir aliejinių augalų sėklų, bulvių ,vaisių, daržovių ir uogų ir kt. ūkiai. plėtojama ir netradicinė veikla- žemės ūkio paskirties žemės rinkos, augalų apsaugos priemonių, trąšų, technikos ūkiai. (Šlajus R. 2007, p. 64)

Gyvulininkystė yra svarbi žemės ūkio dalis, taip pat labai glaudžiai susijusi ir su augalininkyste. Gyvulininkystė apima gyvulių auginimą, veisimą , laikymą. Dalis jų yra eksportuojama į užsienio šalis.

Statistikos departamento duomenis bendras gyvulių kiekis metų pradžioje Lietuvoje 2012 m. palyginus su 2011m. sumažėjo beveik 1,5 proc. ( 2009m.- 770,9 galvijų; 2010m.- 759,4 galvijų).

Miškas- vienas iš svarbiausių atsikuriančių gamtos išteklių, puošiantis Žemę, saugantis dirvožemį nuo erozijos, gryninantis orą, teikiantis prieglobstį paukščiams, žvėrims ir žmogui.

Lietuvos Respublikos teritoriją dengia 32,7proc. Miškų, iš kurių per 78 proc. Yra natūraliai augantys, kita dalis- sodinti. Vidutinis medynų amžius 54 metai. Vyraujanti medžių rūšis- pušynai (36,4 proc.), eglynai (22,4 proc.), beržynai (20,2 proc.),

  • Žemės ūkis Referatai
  • 2015 m.
  • Tautvydas
  • 15 puslapių (2960 žodžių)
  • Universitetas
  • Žemės ūkio referatai
  • Microsoft Word 72 KB
  • Žėmės ūkis Lietuvoje referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Žėmės ūkis Lietuvoje referatas. (2015 m. Kovo 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/zemes-ukis-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2017 m. Lapkričio 22 d. 13:24