Žingsninis variklis


Elektrotechnikos referatas. Įvadas. Bendros žinios. Žingsninių variklių tipai. Žingsninių variklių jungimo būdai. Valdymo būdai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pirmasis žingsninis variklis buvo užpatentuotas 1919 metais. Nuo to laiko jie buvo tobulinami, buvo ieškoma geriausių konstrukcinių sprendimų.

Dabar žingsniniai varikliai yra plačiai paplitę dėl savo privalumų: mažos kainos, didelio patikimumo, didelio sukimo momento esant mažam greičiui ir paprastos bei patikimos konstrukcijos, kuri veikia beveik bet kokioje aplinkoje, todėl žingsniniai varikliai taikomi visur aplink mus: jie naudojami spausdintuvuose (popieriaus paėmimui, spausdinimo ratui sukti), laikrodžiuose, gamyklose esančiose automatizuotose mašinose, naudojami pozicionavimo sistemose, įvairiose pavarose. Dėl tokio plataus šio prietaiso panaudojimo kyla klausimas kas visgi yra tas žingsninis variklis, kuo jis skiriasi nuo paprasto variklio, bei koks jo veikimo principas? Taigi šiuos pagrindinius klausimus ir bandysime aptarti šiame darbe.

Žingsninis variklis. (2014 m. Spalio 08 d.). http://www.mokslobaze.lt/zingsninis-variklis.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 11 d. 06:08