Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''


Olesis yra gamtos zmogus. Kuprelis gamtos vaizdai. Kuprelis gamta ir zmogus. Kuprelis gamtos žmogus. Zmogaus antmintis santykijw su gamta rasinyd. Gamtos svarba igno seiniaus kuprelis. Žmogus ir gamta igno šeiniaus romane kuprelis. Pagrindinis kurinio veikejas kuprelis yra gamtos zmogus. Kaip vaizduojama gamta lietuvių literatūroje kuprelis.

Lietuvių rašinys. Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''.


Žmogaus ir gamtos ryšys visuomet buvo svarbus, todėl, kad šie du dalykai yra neatsiejami vienas nuo kito: gamta yra mūsų visų motina, o žmogus – jos vaikas. Tačiau Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis‘‘ gamtos ir žmogaus santykis vaizduojamas ne tik kaip gyvybė: pagrindinis kūrinio veikėjas Olesis gamtoje atranda meilę, sielos ramybę ir gyvenimo prasmę.

Romane atsiveria jautri, bet kartu ir trapi meilės istorija, nes Kuprelis įsimyli Gundę. Gundė – tai Olesio moters idealas, į ją jis žiūri ne kaip į paprastą namų šeimininkę, bet kaip į mylimąją. Ignas Šeinius savo kūrinyje ją sieja su ankstyvu pavasariu, brėkštančia aušra ir lakštingalos daina: ,,Aš mylėjau ją, kaip naktis myli lakštingalos dainą...“ Ko gero, Olesiui ji buvo tokia pat graži, o gal dar ir gražesnė už pačią gamtą.

  • Lietuvių kalba Rašiniai
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (319 žodžių)
  • Mokykla
  • Lietuvių rašiniai
  • Microsoft Word 15 KB
  • Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmogaus ir gamtos tarpusavio santykio savitas vaizdavimas Igno Šeiniaus romane ,,Kuprelis''. (2014 m. Balandžio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-ir-gamtos-tarpusavio-santykio-savitas-vaizdavimas-igno-seiniaus-romane-kuprelis.html Peržiūrėta 2017 m. Sausio 24 d. 09:14