Žmogaus likimo tema literatūroje


Vaiko likimas lietuviu literaturoje. Likimo tema lietuviu literaturoje. Žmogaus likimas lietuvių literatūroje. Vaiku likimai lietuviu literaturoja. Seno žmogaus dalia pagal jono biliuno ubago rasinys. Kur slypi zmogaus stiprybe jono biliuno. Krėve apie žmogaus likimas. Likimas lietuviu literaturoje. Likimo samprata literaturoje.

Lietuvių interpretacija. Žmogaus likimo tema literatūroje.


Likimas yra apibūdinamas kaip visą pranokstanti galia, kuri lemia, diktuoja pasaulio įvykių eigą ir valdo žmogaus gyvenimą. Ši samprata būdinga dvasinei mąstysenai, bet dažnai gali atsitikti taip jog pats žmogus gali nulemti savo ir net kitų likimą. Žmogaus likimas ypač atsispindi literatūroje. Lietuvių literatūros klasikai, kaip Jonas Biliūnas, Juozas Tumas-Vaižgantas, Vincas Krėvė ir dar daugelis kitų, savo kūriniuose pabrėžė žmogaus likimą. Taigi kaip žmogaus likimo tema atsispindi literatūroje?

20 amžiaus realisto, Jono Biliūno, novelėje „Ubagas“ atsispindi nelaimingas seno žmogaus likimas. Kūrinyje pasakojama apie visų vaikų ,mylimą ir gerbiamą bitininką dėdę Petrą, kuris tapo niekam nereikalingu ubagu.

Žmogaus likimo tema literatūroje. (2014 m. Sausio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-likimo-tema-literaturoje.html Peržiūrėta 2016 m. Spalio 22 d. 08:26