Žmogaus ryšys su likimu


Ode telefui likui. Ode telefui analize. Telefui likui. Sarbievijus telefui likui. Telefui likui analize. Sarbievijaus poziuris i likima. Interpretacija ode telefui likui. M.k. sarbievijaus odė "telefui likui". Sarbievijus laiskas telefui likui analize. Kas baroko zmogui padeda istverti likimo smugius.

Lietuvių interpretacija. Žmogaus ryšys su likimu.


„Daug svarbiau už žmogaus lemtį yra tai, kaip jis pats ją suvokia“ Likimo tema gvildenama nuo pat senųjų laikų, iki šių dienų. Vieni žmonės tiki likimu ir pasiduoda lemčiai, kiti stipruoliai, bando įrodinėti, kad lemtis, tai tik bevalių sielų pasiteisinimas. Daugybę dvejonių ši tema kelia tiek filosofams, tiek rašytojams. Būtų verta pamastyti, o kaip yra iš tikrųjų, ar žmogus gali pakeisti savo likimą, ar ne?

Žmogus nebando pakeisti savo likimo. Baroko laikotarpiu žmonės jausdami pasaulio laikinumą, fizinę ir moralinę kančią, tikėjo likimu. Jautrūs, dramatiški būdami žmonės manė negalintys pakeisti ar koreguoti savo likimo. Ši tema atsispindi Baroko laikotarpio rašytojo M.K. Sarbievijaus kūryboje. Odėje „Telefui Likui“ autorius rašo „Žaidžia ratas lemties, žaidžia mumis deja“. Iš rašytojo eilėraščių galime įžvelgti, kaip to meto žmonės mąsto apie likimą. Kaip jie suvokia tai, lyg nepakeičiamą faktą, kad lemtis yra kiekvienam duota.

Žmogaus ryšys su likimu. (2014 m. Rugsėjo 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmogaus-rysys-su-likimu.html Peržiūrėta 2016 m. Gruodžio 06 d. 20:03