Žmonių išteklių vadyba paskaitų konspektas


Vadybos konspektas. Žmonių išteklių vadybos samprata. Žmonių išteklių vadybos aplinka. Žmonių išteklių vadybos teisinis reglamentavimas. Žmonių išteklių vadyba globalioje aplinkoje. Žmonių išteklių formavimas. Personalo apskaita ir statistika. Personalo poreikio planavimas. Bendrasis personalo poreikis ir jo nustatymo metodai. Skaičiuotiniai metodai. Analitiniai metodai. Ekspertiniai metodai. Statistiniai – patirtiniai metodai. Papildomasis personalo poreikis ir jo padengimo šaltiniai. Darbų analizė ir darbo vietų vertinimas. Darbų analizė. Darbo vietų vertinimas. Personalo paieška ir pritraukimas. Personalo paieška. Personalo pritraukimas. Informacijos apie laisvą darbo vietą reklama. Personalo atranka. Personalo adaptavimas. Naudota literatūra ir informacijos šaltiniai.


Organizacijos sėkmė priklauso ne tik nuo jos dydžio, įvaizdžio, strategijos ar veiklos specifiškumo, bet didele dalimiirnuo to, kaip ji elgiasi su savo personalu. Visi iššūkiai ir pokyčiai, su kuriais susiduria organizacija, susiję su joje dirbančiais žmonėmis, todėl veiklos efektyvumą pirmiausia lemia gebėjimas valdyti žmonių išteklius. Neturėdama jai reikalingų žmonių išteklių ir nemokėdama tinkamai jų valdyti, organizacija negalės pasiekti savo strateginių tikslų, taigi negalės sėkmingai veikti, nes niekas kitas taip neprisideda prie ilgalaikės organizacijos sėkmės, kaip joje dirbantys žmonės.

Šiuolaikiniai autoriai žmonių išteklių vadybos (angl. humanresourcemanagement) sąvoką iš esmės vartoja kaip modernesnį personalo vadybos pavadinimą arba stengdamiesi pabrėžti naują požiūrį, pagal kurį žmonių išteklių plėtojimas ir potencialo panaudojimas yra glaudžiai siejamas su organizacijos tikslais.

  • Vadyba Konspektai
  • 2014 m.
  • Daiva
  • 57 puslapiai (17097 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadybos konspektai
  • Microsoft Word 844 KB
  • Žmonių išteklių vadyba paskaitų konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Žmonių išteklių vadyba paskaitų konspektas. (2014 m. Gruodžio 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/zmoniu-istekliu-vadyba-paskaitu-konspektas.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 12 d. 06:48