Žolynų pavadinimai ir jų kilmė


Lietuvių namų darbas. Liaudiški augalų pavadinimai , siejami su augalo gydomosiomis savybėmis. Paprastosios kraujažolės. Vandeninė mėta. Informacijos šaltiniai.


Nuo seniausių laikų žmonės įvairiais vaistiniais augalais gydo ligas ir negalavimus. Lietuvoje liaudies medicinoje ir žolininkystėje tradicijos labai senos. Botanikų teigimu, mūsų šalyje auga per 2000 vaistinių augalų, tad visai suprantama, kad apie gydymą žolėmis XIX – XX amžiuje šiek tiek nusimanė daugelis Lietuvos kaimo gyventojų – tai buvo jų gyvenimo kasdienybė.

Bemaž kiekviena žolelė laikyta vaistu. R. Trimako teigimu, XIX a. pabaigoje Lietuvos kaime vyravo liaudiški gydymo būdai. Oficialiosios medicinos paslaugomis naudotasi retai, susirgus mieliau buvo pasirenkamos žolininkų (kartais ir žiniuonių) paslaugos, ir šie žmonės kaimo bendruomenėje turėjo nemenką autoritetą.

Žolynų pavadinimai ir jų kilmė. (2014 m. Lapkričio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/zolynu-pavadinimai-ir-ju-kilme.html Peržiūrėta 2017 m. Gruodžio 17 d. 10:25