10 Liuteronybės ir Kalvinizmo skirtumų


Liuteronybės ir kalvinizmo skirtumų. Gabrielius Pulokas 3F. Jonas Kalvinas. Įtakingas prancūzų teologas, kalvinizmo pradininkas, vienas iš žymiausių Reformacijos veikėjų. Skirtumas nr. Kalvinistai tiki, kad žmogui tik vienas Dievas suteikia išganymą. Kalvinai pabrėžia absoliučią Dievo aukščiausiąją valdžią. Liuteronai teigia, kad bažnyčia yra pavaldi valstybei Kalvinistai teigia. Liuteronai teigia, kad dvasininkai ir pasauliečiai niekuom nesiskiria Kalvinistai teigia. Liuteronai tiki, kad Kristus buvimas iš tiesų yra eucharistijoje. Liuteronai neigia skaistyklos egzistavimą. Liuteronai pripažįsta 2 sakramentus krikštą ir eucharistiją Kalvinistai pripažįsta tik krikštą. Kalvinistai Iš bažnyčios pašalino altorių, kryžių. Liuteronai – ne. Liuteronybė turi dar. Kalvinizmas yra labai radikali religija Liuteronybė yra tolerantiška. Išvada. Iš esmės abi šios Krikščionybės pakraipos žiūri į tą patį kambarį. Šaltiniai.


Įtakingas prancūzų teologas, kalvinizmo pradininkas, vienas iš žymiausių Reformacijos veikėjų.

Kalvinai pabrėžia absoliučią Dievo aukščiausiąją valdžią, žmogaus bejėgiškumą. Liuteronai teigia, kad žmogus pats kontroliuoja tam tikrus gyvenimo dalykus.

Liuteronai teigia, kad bažnyčia yra pavaldi valstybei Kalvinistai teigia, kad bažnyčia yra aukščiau valstybės.

Liuteronai neigia skaistyklos egzistavimą, skyrybos – religiniu požiūriu realus dalykas, nėra celibato Kalvinistai labai išaukština griežtumą, discipliną, moralinį elgesį.

Kalvinistai Iš bažnyčios pašalino altorių, kryžių. Liuteronai – ne.

Liuteronybė turi dar savas atšakas, kurios turi savo vyskupus ir kai kurios net kunigus Kalvinistai tai griežtai atmeta kaip ir kai kurios kitos griežtos protestantiškosios religijos.

Kalvinizmas yra labai radikali religija Liuteronybė yra tolerantiška.

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 573 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (307 žodžiai)
  • Ac/dc
  • 10 Liuteronybės ir Kalvinizmo skirtumų
    10 - 2 balsai (-ų)
10 Liuteronybės ir Kalvinizmo skirtumų. (2016 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/10-liuteronybes-ir-kalvinizmo-skirtumu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:34
×