10kl kalbėjimas. Kultūra


Jaunam zmogui svarbu pazinti tautos praeiti. Kodel jaunam zmogui svarbu pazinti tautos praeiti. 10kl kalbejimo temos 2013. 10kl kalbejimo temos. Kodel svarbu pažinti tautos praeitį. Lietuviu kalbejimas kultura. Kultura ir jaunimas kalbejimas. 10kl kalbejimas 2013. Jaunam žmogui svarbu pažinti tautos praeitį - kultūra, 10 kalbėjimo potemė. 10kl lietuviu kalbejimas.

Nors šiais laikais ypač svarbų vaidmenį užima internetas, žurnalai, laikraščiai, kuriuose galima sužinoti aktualią, bet dažnai nevertingą ir nereikšminą informaciją, tačiau vis dar išlieka poreikis dvasiškai tobulėti. Šią galimybę suteikia literatūra, parodos, teatras ir, aišku, muziejai, atsiradę xvii amžiuje. Muziejus – tai institucija, kuri visuomenės, mokslo, edukacijos ir laisvalaikio organizavimo tikslais įgyja ir eksponuoja žmonijos bei jos aplinkos materialųjį ir nematerialųjį paveldą. Muziejuose galime susipažinti su praeities kultūros turtais: pamatyti, kaip gyveno protėviai, kuo garsėjo kitos tautos, pažinti meną. Pagrindinė muziejų funkcija yra šviesti visuomenę, todėl ypač svarbu, kad jaunimas lankytų kuo daugiau muziejų, kurie praplatina jaunų žmonių akiratį, ugdo pilietiškumą, kūrybiškumą ir suteikia istorinių žinių.

Muziejuose kaupiami praeities kultūros turtai. Kodėl jaunimui naudinga juos pažinti? Argumentuokite.

Aišku, žinomiausia muziejų atliekama funkcija yra galimybė susipažinti su protėvių gyvenimu nuo akmens amžiaus. Jaunuoliai mokosi apie praeities kartų gyvenimą per istorijos, Lietuvių, geografijos pamokas, tačiau tai yra tik teorija ir kelios nuotraukos, kurios niekada neperteiks tikro vaizdo. Dėl to jaunimą reikėtų skatinti stengtis pamatyti kuo daugiau kultūrinio paveldo, nes tada bus legviau suvokti, kaip atrodė gyvenimas prieš šimtmečius, kaip mąstė, ką veikė žmonės. Pavyzdžiui, Lietuvos liaudies buities muziejuje, įsikūrusiame rumšiškėse, svarbiausi eksponatai – gyvenamieji namai, ūkiniai trobesiai ir liaudies technikos paminklai, atgabenti iš visų Lietuvos sričių: aukštaitijos, žemaitijos, suvalkijos ir dzūkijos. Kai kurių pastatų amžius siekia 200 ir daugiau metų. Jie liudija, kaip žmonės gyveno, kaip mokėjo statyti ir įrengti būstą įvairiais laikotarpiais. Daugelyje pastatų atkurta vidaus įranga su baldais, audiniais, virtuvės rakandais, darbo įrankiais. Kai kuriuose etnografiniuose regionų statiniuose įrengtos veikiančios ekspozicijos – ten audžiama, drožinėjama, žiedžiami puodai. Per ekskursijas galima išgirsti pasakojimus ir pamatyti, kaip viskas vykdavo. Jaunas žmogus sugeba įsijausti, pajusti savo protėvių dvasią, praturtinti žinias.

Muziejuose eksponuojami kūriniai padeda vystyti mokinių kūrybingumą. Labai svarbu, kad jaunimas žvelgtų į pasaulį plačiai, kad galėtų ne tik kopijuoti, bet ir pats originaliai kurti.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (715 žodžiai)
  • Mokykla
  • Evaldas
  • 10kl kalbėjimas. Kultūra
    10 - 1 balsai (-ų)
10kl kalbėjimas. Kultūra. (2011 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/10kl-kalbejimas-kultura.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 15:35
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo