11- 12 kl kūrinių apibendrinimas


Eilėraštis lyrika. Pab - xviia. Pamokslų rinkinys. Epinė poema. Xviia. barokas. Lyrika , odė. XIXa. pradžia Romantizmas. Lyrika , sonetas. Epika , poema. XIXa Romantizmas. Romantinė poema. XIXa. II pusė Romantizmas eilėraščiai , Realizmas proza. Lietuvos himnas , giesmė. Lyrika , eilėraštis. Xix xxa. “ eilėraštis. Pab XXa. I pusė. Epika , apysaka. ( Epika , novelė. Neoromantizmas pirmoji karta , modernizmas. Modernizmas neoromantizmas pirmoji karta. Romanas , apysaka. Vid Modernizmas , realizmas. Psichologinis , intelektualis romanas. Simbolistinis eilėraštis. XXa. pr. – XXa. pab Neoromantizmas , egzodo autorius. Modernistas , egzodas. XXa. 4 dešimt Egzistencializmas. Lyrika , sonetai. XX. vidurys , pokaris Laisvės kovos. XXa Modernizmas , simbolizmas. Memuarinis romanas. XXa. vidurys. Modernizmas , egzistencializmas , egzodo autorius. Intelektualinis psichologinis romanas. 1930 – 2011 Lietuvių poetas , dramaturgas , prozininkas , vertėjas. “ poetinė drama ), draminės trilogijos („ Mindaugas ”, „ Mažvydas ”, „ Katedra ”) antroji dalis. Eilėraštis , sonetas. XXa. antros pusės Egzodo literatūra. 1936 2010m Prozos modernėjimas XXa. II pusė — XXI. pirmas dešimtmetis. XXa. antra pusė – XXIa. pradžia Modernizmas. 1947 - 2002 Postmodernizmas.

1.Kreipiasi i Kristupa Leviniju ir paaiškina, kad gyvenimas greitai bėga, taip pat žmonės su tuo bėgančiu laiku irgi keičiasi.

3.Pasakoja Libinijui, kad žmogus padaro daug nuodemių, dėl kurių žmogus ankščiau ar vėliau palūžta ir tom nuodemėm pasiduoda.

Pavasario linksmybėse būrai yra lyginami su gandrais, nes darbštūs. (darbštumas), taip pat yra minima faktai iš Biblijos: Adomo ir Ievos nuodemė (tikėjimas). Vasaros darbuose rodoma glaudi būrų ir gamtos sąsaja (gamta ir žmogus), Dievo prašoma suteikti sveikatos tiem, kurie garbina Lietuvą. (tautiškumas), Plaučiūno nenoras dirbti (tinginystė)

Lyrinis subjektas kviečia nepasiduoti, netapti tinginių, o toliau kiek tik įmanoma dirbti savo pačio ir šalies naudai. Kalbama ramiai, bet ikvėpiančiai.

Lyrinis subjektas su gailesčiu ir nusivylimu kalba apie dabartinę padėti Lietuvos piliečių, nes niekas nebenori kovoti už gimtąją žemę be naudos sau.

Lyrinis subjektas pirma su pasididžiavimų kalba apie didžią Trakų pilį, o poto su nusivylimu, nes bėgant laikui jos didybė sunyko.

Petras Sabaliūnas- jį sunūs išvarė iš namų, nes buvo jau našta pasenės, nors viską savo sūnui davė, kai reikėjo, buvo rūpestingas.

Po vagies nužudimo Jokūbas apmąsto savo ateitį: kas bus jei jį pripažins kaltu dėl nužudymo, kas rūpinsis juo ūkiu, šeima.

Jis kaip ir dauguma šio laikotarpio atstovų, savo kūryboje gręžėsi į praeitį. Vaižgantas nevengia žerti kritikos lietuvių tautai, išryškina ydas.

Jos kūrybai didelės įtakos turėjo neoromantizmo idėjos, kurioms būdingi sapno ir pasakos motyvai, gilinimasis į žmogaus vidinio pasaulio problemas. Jinai gyveno sename dvare, buvo jo bajoraitė, tačiau išliko labai paprasta. Rūpinosi Židikų blaivybės draugijos namų statybą, užsiėmė labdarą.

Prisiminimai apie vaikystę ir motiną, gyvenimo laikinumas, moters tema, jausmo ir proto kova, pasiaukojimas, gerumo teigimas, asmens vienišumas, dvasinio pasaulio turtingumas.

Ūkininkas(Dalba)- Jis nuskandino savo seną šunį lyg niekur nieko nebūtu jis jam reiškęs, net jei ir išgalbėjo jį nuo paskendimo.

Du vaikai: žydas miestietis ir ūkininko sūnus, kurie gyvena skirtingose aplinkose. Ūkininko sūnus prižiūri savo tėvus: rūpinasi išgeriančiu tėvu, gelbsti lengvabūdišką motiną.

Kai moteris valgė vynuoges ir iš jos išvaizdos vyras suprato, kad ji turtinga, o poto, kai ji nusipirko labai pigu auskara suprato priešingai.

Lyrinis subjektas kalba apie numirusių vėles, kurios neranda savo vietos žemėje. Taip pat išreiškiamas susirūpinimas dėl savo paties likimo.

Pastebimas lyrinio subjekto žeminimasis dėl gimtojo krašto palikimo, kai jam labiausia reikėjo palaikymo. Prašoma atleidimo ir leidimo sugrįžt atgal.

Lyrinis subjektas kalba apie nežinomybę, apie gyvenimo nepastovumą ir kaip visą tai būtu gerai pamiršti, jei tik atsirastu tokia proga.

Lyrinis subejktas ,galima suprasti, kad „pabunda“iš gilaus miego, kai viskam aklai ir be apgalvojimo sakydavo „TAIP“, be jokių apmąstymų, o dabar renkasi pagal save.

Lyrinį subjektą jaudina ne tik namų vaizdai, bet ir kvapai, skonis, garsai. Lyrinis subjektas regi šviesą, harmoningą žemę, nutviekstą skaisčios rytmečio šviesos.

Buvo partizanų būrio vado pavaduotojas. Būdamas partizanu kūrė eilėraščius, sonetus, satyras, vertė, rašė publicistiką. Buvo Putino globojamos grupės dalyvis.

Lyrinis subjektas yra beviltiškoje situacijoje: apleidžia jėgos, aplinkui kulkos skraido, žiema, šalta, tačiau jis nepasiduoda ir, nors yra sunkiai sužeistas, toliau nori kovoti.

Pačiam autoriui labiau rūpėjo ne konkretūs įvykiai, o vidinis žmogaus pasaulis, įšgyvenimai. Taip pat jam rūpi visi istorijos užkulisiai:intrigos, sąmokslai.

Mirties prasmės nebuvimas, kaip ir moralės normų, žmogiškos vertybės, žmogaus santykis su kitu žmogumi, gyvenimo prasmė, gyvenimo laikinumas ir netvarumas.

Lyrinis subjektas visą tą vaizda apibūdina su didelią pagarbą, bet lyg iš vizijos, savo atsiminimų, tokią, kokią Lietuvą prisimenai ,aki joje buvo.

Agnė, užaugęs tarp miškų, tačiau svajoja išsiveržti iš uždaro kaimo gyvenimo. Jis pilnas jėgų, tačiau jo būdas-laukti, delsti, pasiduoti aplinkybėms, dėl to nukenčia jo svajonės.

Prieškario kaimo gyvenimas, žmonių tarpusavio ryšiai, gyvenimo prasmės paieškos, meilė, žmonių ir gamtos priklausomybė, kaimo žmonių gyvenimas prieškariu, gimtosios žemės, Tėvynės ilgesys

Ryškiausiai vaizduojami yra tarpusavio ryšiai, tarp Tiliaus ir Monikos, ir Doveikos ir Monikos, kai Doveika išteka už Monikos, kaip už daikto kokio nors, ir kaip užsimezga santykiai tarp Tliaus ir Monikos. Taip pat daug kartų yra vaizduojamas miškas, beveik visas veiksas miškų apsuptoje aplinkoje vyksta.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 120 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (5781 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • 11- 12 kl kūrinių apibendrinimas
    10 - 7 balsai (-ų)
11- 12 kl kūrinių apibendrinimas. (2015 m. Spalio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/11-12-kl-kuriniu-apibendrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:28
×