14 amžiaus vaikų pusiausvyros problemos


Metų amžiaus vaikų pusiausvyros problemos. 14 metų amžiaus vaikų pilvo ir nugaros raumenų jėgos problemos.


Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros.tarnybos duomenimis, Lietuvoje.kasmet gausėja vaikų, turinčių.kalbos, laikysenos, pusiausvyros bei.koordinacijos sutrikimų, stuburo iškrypimų. Ikimokyklinio amžiaus.specialiųjų poreikių vaikai yra.ugdomi ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendrosiose ir specialiosiose.grupėse bei specialiosiose ikimokyklinio.ugdymo įstaigose ir dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turi ribotas.galimybes dalyvauti.ugdymo procese.bei visuomenės gyvenime (Logan ir kt., 2011).

E. Adaškevičienė ir Z. Birontnienė (2006) teigia, jog pusiausvyra.ir koordinacija yra ypač svarbios iki.mokykliniame amţiuje, kai vaikai.pradeda sąmoningai kontroliuoti.pagrindinius judesius. Nustatyta, kad vestibiulinis.aparatas veikia vaiko judesius.jau nuo pat gimimo kartu su regos, taktilinėmis ir motorinėmis.sistemomis. Integruotas vestibiulinio aparato, .regos, taktilinės ir motorinės sistemų veikimas.daro įtaką statinei.ir.dinaminei pusiausvyrai. Gebėjimas.išlaikyti kūno pusiausvyrą yra.savybė, apie.kurią paprastai.negalvojame. Tačiau, tai.labai sudėtinga uţduotis visą laiką išlaikyti.pusiausvyrą, nepaisant.kūno padėties ar judesio.

Kalbant apie hiperaktyvius vaikus A. B. Ayaz ir kt. (2013) teigia, kad.daugiau nei trečdalis iš jų turi.pusiausvyros ir.koordinacijos sutrikimų. Kiti autriai.taip pat pastebėjo sinchroniškumo ir koordinacijos.sunkumų hiperaktyvių.vaikų tarpe (Uslu ir kt., 2007). Tai susiję su.jau minėto vestibuliarinio aparato sutrikimu. Jiems.gali kilti problemų išlaikyti.pusiausvyra vaţiuojant dviračiu, jų prasta.rankos-akies koordinacija, jiems sunku.mesti ir pagauti kamuolius. Todėl.yra rekomenduojama.pusiausvyros lavinimą įtraukti.ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų.motorinius gebėjimus (Iivonen, Sääkslahti, 2014). Taigi, pusiausvyra ir.koordinacija yra svarbios fizinės ypatybės, neatsiejamos visų.judesių dalys, todėl jų lavinimas hiperaktyviems vaikams yra.labai svarbus.

8 – 14 metų amžiaus vaikų pilvo ir nugaros raumenų jėgos problemos

Laikysena – tai.gebėjimas išlaikyti kūną stovint.

  • Microsoft Word 167 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1348 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • 14 amžiaus vaikų pusiausvyros problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
14 amžiaus vaikų pusiausvyros problemos. (2019 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/14-amziaus-vaiku-pusiausvyros-problemos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 16:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo