1920m Lietuvos taikos sutartis su Rusija


Lietuvos taikos sutartis su rusija 1920 m.. Lietuvos ir rusijos taikos sutartis referatas. Lietuvos ir rusijos taikos sutartis.

Lietuvos taikos sutartis su Rusija. Remdamasi Rusijos federacijos socialistinės tarybų respublikos paskelbtąja visų tautų teise laisvai apsispręsti ligi joms visiškai atsiskiriant nuo valstybės, kurios sudėtyje jos yra, Rusija be atodairių pripažįsta Lietuvos valstybės savarankiškumą ir nepriklausomybę su visomis iš tokio pripažinimo einančiomis juridinėmis sėkmėmis ir gera valia visiems amžiams atsisako nuo visų Rusijos suvereniteto teisių, kurių ji yra turėjusi lietuvių tautos ir jos teritorijos atžvilgiu.

Lietuva iš vienos šalies ir rusija iš antrosios, būdamos tvirtai pasiryžusios teise ir teisingumu pagrįsti patvarius pamatus ateities savitarpio santykiams, kurie abiem valstybėm ir jų gyventojams suteiktų visą rimties ir gero kaimynų sugyvenimo labą, nusprend pažymėtieji įgaliotiniai, viens kitam pateikę įgaliojimus ir pripažin

Kad Lietuva buvo kuomet priklausiusi rusijai, ta prasidėdama nuo tos vietos, kur gorodniankos upė įteka į bobro upę, tolumo varstai į rytus nuo čarnalaso kaimo gorodniankos upe tarp chmelnikų-chmelevkos ir levkų-olšos kaimų; nuo ten sausuma į veselavo kaimo pietų šoną, nuo ten bevardžiu kamenos upės intaku iki tos vietos, kur tasis intakas įteka į minėtąją kamenos upę tolumo apie varstą nuo veselavo kaimo. Toliau kamenos upės tėkme aukštyn apie varstą; nuo ten sausuma maždaug valsčiaus valdybos link kaime nerastnaja ligi pat bevardžio sidros upės intako versmių; toliau tuo intaku iki jo santako su sidra tolumo apie varstą nuo siderkos kaimo; nuo ten sidros (siderkos, sidriankos) tėkme tarp šeštakų ir siderkos kaimų, pro sidros miestelį, tarp jurašių ir ogorodnikų kaimų pro beniašių kaimą, pro litvinkos kaimą, tarp zveranų ir timanų, iki lovčikų kaimo; nuo ten sausuma į valkušių kaimo pietų šoną; nuo ten į čupranovo kaimo šiaurės šoną; toliau į aukštumą, kurioj stovi trigonometrinis punktas ( 108,0) tolumu apie varstą į pietus nuo navodielių kaimo; toliau į tolčių sodybų šiaurės šoną tolumo maždaug varstas į šiaurę nuo jų; nuo ten į dubavosios kaimo pietų šoną; toliau induros upe, pro lukšių kaimą, pro induros miestelį, pro prokapavičių kaimą, pro bieliavo kaimą; toliau lašos upe pro babrauninkų kaimą ir toliau šita upe iki jos santako su svisločim. Toliau svisločies upe iki jos santakos su nemunu; nuo ten nemunu ligi beržūnos (berezinos) upės žiočių, beržūnos, isločies ir voložinkos upėmis, voložino miesto vakarų šonu, brilkų, burlokų (burmokų) ir polikščiauščiznos kaimų šiaurės šonu; nuo ten į šiaurės rytus mielašių ir gintauščiznos ( menžikauščiznos) kaimų rytų šonu tolumo apie varstą nuo jų; toliau į šiaurės rytus į cholchlo miesto vakarų šoną tolumo apie varstą nuo jų;toliau į šiaurės rytus į cholchlo miesto vakarų šoną tolumo apie varstą nuo jo; toliau sucharanovščiznos kaimo vakarų šonu tolumo apie varstą nuo jo.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (3742 žodžiai)
  • Laimis
  • 1920m Lietuvos taikos sutartis su Rusija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
1920m Lietuvos taikos sutartis su Rusija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/1920m--lietuvos-taikos-sutartis-su-rusija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 16:18
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo