2009 m. krizė Lietuvoje


Įvadas. Finansų krizės sąvoka. Ekonominės krizė priežastys Lietuvoje7 2. 1 krizės priežastys. Stiprėjančios krizės poveikis pramonei. Krizės padariniai. Išvados. Literatūra.


Taigi šiame darbe pasistengsiu išanalizuoti kas tai yra krizė, kur ji prasidėjo, jos priežastis. Krizės padarinius Lietuvos rinkoje, kadangi tai yra labai aktuali tema, tuo, kad krizės priežastis ir padarinius gerai išanalizavę, galbūt geriau pasiregtumėme kitoms krizėms.Taip pat bandysiu panagrinėti krizės padarinius pramonei ir automobilių rinkai. Taigi šiuo darbu tikiuosi sužinoti daugiau apie tai kas nulėmė krizę visame pasaulyje ir Lietuvoje.

Darbo tikslas – išanalizuoti krizės padarinius.

Tyrimo objektas – finansų krizė ir jos padariniai Lietuvai.

2007 m. lapkričio mėn. susirinkę ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių lyderiai nustatė,

srautų augimu, tačiau vėliau jie pradėjo siekti vis didesnio pelno, pamiršdami atsakingai

2007 metais Lietuvoje vyko beprecedentė, visiškai nestabili ir nevaldoma komercinių bankų

plėtra. Paskolų įmonėms ir gyventojams portfelis išaugo nuo 11 milijardų litų iki 66 milijardų

litų 2008 metų pabaigoje. Jis augo dvigubai sparčiau negu indėliai ir kelis kartus sparčiau

dėmesį jau 2006 metais.Daugiau kaip pusė bankų paskolų buvo nukreiptos į nekilnojamojo

didėjimą. Deja tai tebuvo ekonominiai ir finansiniai burbulai, kurie su dideliu trenksmu sprogo.

Pagrindinių gyventojų perkamų prekių kainos nuo 2007m. augo. Verslas ir pramonė buvo neužtikrinta, todėl nekurta naujų darbo vietų, saugojo turimus išteklius ir, kiek įmanoma, kelė kainas, kad galėtų susikurti rezervinį fondą naujai krizės bangai atlaikyti. Euro zona buvo arčiausiai iširimo ribos, valstybių lyderiai nesutarė beveik visais pagrindiniais klausimais. Ir tai kelė akivaizdų rinkos dalyvių nerimą.

Nuo 2007 iki 2010 metų pabaigos metų valdžios sektoriaus skola pasiekė 36 mlrd. litų. Finansų rinkose buvo skolinamasi labai aukštomis palūkanomis. Tai – bene labiausiai augęs valstybės biudžeto išlaidų straipsnis. Kasmet Lietuvos Vyriausybė ir Seimo kadencijos didino valstybės skolą, nesiimdami efektyvių veiksmų jai sumažinti. Lietuvoje dėl ekonominės finansinės krizės sumažėjo gamybos apimtys, o kartu ir žmonių užimtumas.

  • Microsoft Word 145 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1732 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • 2009 m. krizė Lietuvoje
    10 - 6 balsai (-ų)
2009 m. krizė Lietuvoje. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/2009-m-krize-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 02:42
×