2011 m. Šiaulių m. jaunųjų istorikų olimpiados užduotys 9 klasei


2011 m. Šiaulių m. jaunųjų istorikų olimpiados užduotys 9 klasei.


Visa politinė ir socialinė sistema nepajėgė vykdyti reformų.(...) Giliai įklimpusi į skolas valstybė nerado išeities iš krizės, o pasinaudoti vienintele įmanoma – apdėti mokesčiais bajoriją ir dvasininkiją – neišdrįso. Mokesčių našta slėgė vien tik trečiąjį luomą (...) Padėtis dar labiau paaštrėjo, kai dėl nederliaus kyla XVIII a. stipriai išaugusios vargingosios valstietijos bruzdėjimai. (...) Literatūriniai, o vėliau ir politiniai klubai bei salonai tampa sudėtine miestų apsišvietusios plačiosios visuomenės dalimi. Vis ryškesnius kontūrus įgauna Žano Žako Ruso lygybės bei demokratijos vizija.

21.1. Kuriam įvykiui skirti šaltiniai A, B, C, D, E? Kelintais metais jis prasidėjo? (2 taškai)

21.2. Remdamiesi šaltiniais A ir B nurodykite tris šio įvykio priežastis: (3 taškai)

21.3. Šaltinyje A yra teigiama „Visa politinė ir socialinė sistema nepajėgė vykdyti reformų.“ Remdamiesi žiniomis, apibūdinkite to meto Prancūzijos politinę ir socialinę sistemą. (2 taškai)

Trečia sluoksni slėgė didžiuliai mokesciai, o bajorai ir dvasininkai nemokėjo jokiu mokesciu

21.4. Kuris įvykis pavaizduotas šaltinyje D? Kuo jis reikšmingas? (2 taškai)

21. 5. Remdamiesi šaltiniais C ir E, apibūdinkite šių šaltinių autorių pažiūras bei požiūrį į įvykį, kurį nurodėte atsakydami pirmą klausimą. (3 taškai)

21.6. Remdamiesi žiniomis nurodykite įvykio, kurį nurodėte atsakydami pirmą klausimą, reikšmę.

22.1. Kurios valstybės ir kurie įvykiai atsispindi žemėlapyje A? (1 taškas)

22.2. Kuri valstybė pažymėta raide A? Koks jos vaidmuo įvykiuose, kuriuos nurodėte atsakydami į pirmą klausimą? (1 taškas)

22.3. Šių įvykių metu valstybė, pažymėta raide A, kariavo tris karus, pažymėtus sutartiniais ženklais Nr.1, Nr.2, Nr.3. Nurodykite valstybes, su kuriomis kariavo ir šalia parašykite sutartinį ženklą, kuriuo šie karai pažymėti. (3 taškai)

22.4. Šių karų metu buvo aneksuotos dviejų valstybių teritorijos. Kurių valstybių teritorijos buvo aneksuotos. Įvardykite šias teritorijas. (2 taškai)

  • Microsoft Word 7715 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1652 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Smiltė
  • 2011 m. Šiaulių m. jaunųjų istorikų olimpiados užduotys 9 klasei
    10 - 3 balsai (-ų)
2011 m. Šiaulių m. jaunųjų istorikų olimpiados užduotys 9 klasei . (2020 m. Vasario 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/2011-m-siauliu-m-jaunuju-istoriku-olimpiados-uzduotys-9-klasei.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 18:31
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo