2012 kalbėjimas. 4 potemė. Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai


Amerikieciu mandagumas. Mandagumas. Japonu mandagumas. Mandagumas japonijoje. Kalbėjimas 2012. Japonija mandagumas. Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai planas. Kaip japonai supranta mandaguma. Lietuvių mandagumas. Kaip japonija supranta mandaguma.

Įžanga kultūrinė įvairovė lemia ir skirtingas kiekvienos tautos mandagumo samprantas. Dėstymas. Lietuviams mandagumas – svetingumas, draugiškumas bei atvirumas. Japonams mandagumas – tai ypatinga pagarba kito asmeniniam gyvenimui. Amerikiečiams mandagumas – tai ramumas, nesikišimas į kito reikalus. Išvada japonai, lietuviai ir anglai skirtingai suvokia mandagumą, todėl galima kalbėti apie mandagumo sampratų įvairovę.

Visame pasaulyje skelbiama apie mandagumo smukimą ir jo įtaką visų visuomenės sluoksnių žmonių gyvenimui nepaisant rasės, religijos ar užimamos socialinės padėties. Nemandagūs veiksmai šiurkštumas, užgauliojimas bendraujant mobiliuoju telefonu, siautėjimas keliuose, apgaudinėjimas, melavimas, piktžodžiavimas – yra įprasti dalykai šių dienų pasaulyje. Netyčia mes išmokstame ir prisidedame prie tokių veiksmų sąmoningai ar nesąmoningai tapdami nesuskaičiuojamų įvykių aukomis arba dalyviais. Visuotinis seniai nusistovėjusių pagrindinių elgesio vertybių ir standartų smukimas keičia žmonių bendravimą visur ir visada. Atsižvelgiant į manierų, etiketo, charakterio ugdymo ir lavinimo stoką mokyklose, šeimose, bendruomenėse, sparčiai plintantis po žemės rutulį nemandagumas yra rimtas iššūkis visuomenei. Taciau nepaisant to visose šalyse mandaguma supranta šiek tiek skirtingai.

Pirma papasakosiu apie savo šalį. Lietuvoje vis mažeja mandagių žmoniu. O juk mandagumas ira ir išprusimo ženklas. Lietuvių tautoja vis dar gyvuoja didele mažumu diskriminacija. Lietuviai nenoriai priima juos i savo gretas. Lietuvoje dažnai pamirštama mandagumo savoka todėl vis dažniau pamirštam kodel verta buti mandagiems.

Japonija jau nuo seniausiu laiku pasižymi dideliu kulturiniu lygiu. Japonijoje mandagumas yra naturalu kaip ir daugumoje kitų taip išsivyščiusių šalių. Japonams mandagumas netik ištiesta ranka pasisveikinant tačiau ir akių kontaktas, pagarbus žodžiai. Japonai mano kad viešoje vietoje nemandagu net kalbėtis mobiliuoju telefonu nes taip pažeidžiamas žmogaus privatumas.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • m.
  • 2 puslapiai (409 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ernestas
  • 2012 kalbėjimas. 4 potemė. Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai
    10 - 1 balsai (-ų)
2012 kalbėjimas. 4 potemė. Kiekviena tauta mandagumą supranta skirtingai. (2012 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/2012-kalbejimas-4-poteme-kiekviena-tauta-mandaguma-supranta-skirtingai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:26
×