3-4 metų vaikų bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžių ugdymas kasdieninėje veikloje


Santrauka. Summary. Įvadas. Bendravimas - gyvenimo pagrindas. Bendravimo samprata. Bendravimo ir kalbos kultūros sąsajos. Vaikų bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžių ugdymas kasdieniniame gyvenime. 3-4 metų vaikų bendravimo ir kalbos kultūros ypatumų darželyje tyrimas Tyrimo metodologija. Tyrimo rezultatai ir jų interpretavimas. Vaikų bendravimo ir kalbos kultūros ypatumai diagnostinio tyrimo metu. Pedagogų nuomonė apie vaikų bendravimo ir kalbos kultūros ypatumus Bei jų ugdymo galimybes. Tėvų požiūris į vaikų bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžių ugdymą. Programos poveikio vaikų bendravimo ir kalbos kultūrai analizė. Vaikų bendravimo ir kalbos kultūros ypatumų eksperimentinėje ir Kontrolinėje grupėse lyginamoji analizė. Teorinė diskusija. Išvados. Programa. Priedai. Literatūra.

Todėl bendravimo ir kalbos kultūros klausimai šiandien labai aktualūs ir visus jaudina. Kiekvienam pedagogui reikėtų atsakyti sau nors į pačius bendriausius klausimus apie bendravimą ir bendravimo kultūrą, kalbinį etiketą, kuris daug kuo sąlygoja šią kultūrą. Bendrauti reikia mokėti ir mokytis to. Bendravimo kultūrą reikia ugdyti tiek savyje, tiek aplinkiniuose, tiek vaikuose. Vadovaujantis šia samprata galima teigti, jog ir ikimokyklinukų ugdymo procese būtinai turi funkcionuoti tokia veikla, kuri tikslingai ugdytų vaikų bendravimo ir kalbos gebėjimus.

Tad šiuo darbu ir bandyta tyrinėti, kokie bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžiai susiformuoja 3-4 metų amžiaus vaikams. Ištirti ikimokyklinės įstaigos vaikų bendravimo ir kalbos kultūros ypatumus įvairioje veikloje. Darbas taip pat skirtas atskleisti 3-4-erių metų vaikų bendravimo ir kalbos kultūros ugdymo galimybes. Buvo įdomu palyginti bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžius dviejose grupėse: vienoje buvo taikoma sukurta „3-4 metų vaikų bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžių ugdymo kasdieninėje veikloje“ programa, kitoje ne (eksperimentinė ir kontrolinė grupės).

  • Microsoft Word 196 KB
  • 2014 m.
  • 76 puslapiai (16130 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lilija
  • 3-4 metų vaikų bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžių ugdymas kasdieninėje veikloje
    9.6 - 5 balsai (-ų)
3-4 metų vaikų bendravimo ir kalbos kultūros įgūdžių ugdymas kasdieninėje veikloje. (2014 m. Rugsėjo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/3-4-metu-vaiku-bendravimo-ir-kalbos-kulturos-igudziu-ugdymas-kasdienineje-veikloje.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 07 d. 05:44
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!