3 iškiliausi vaizduojamojo meno atstovai


Vaizduojamasis menas. Vaizduojamasis menas lietuvoje. Trys iskiliausi lietuvos vaizduojamojo meno kurejai. 3 iskiliausi lietuvos vaizduojamojo meno kurejai. 3 vaizduojamojo meno kurejai. 3 iskiliausi vaizduojamojo meno kurejai. Lietuvos meno atstovai. 3 iškiliausius lietuvos vaizduojamojo meno kūrėjai. Lietuviu vaizduojamojo meno kurejai. 3 iškiliausius lietuvos vaizduojamojo meno kūrėjus sulaukusius pasaulinio pripažinimo.

Mūsų tauta nėra tokia didelė kaip kitos, tačiau ir mūsų šalies gyventojai sugeba būti žinomi bei svarbūs ne tik lietuvos, bet ir pasaulio kultūros istorijoje. Lietuvos respublikos prezidentas aleksandras stulginskis yra sakęs: „ mūsų lietuvių maža, bet mes galime iškilti savo darbu, gabumu, mokslu“. Būtų sunku nesutikti su šiais žodžiais, nes išties yra lietuvių garsinusių ir tebegarsinančių mūsų gimtąjį kraštą. Lietuva yra lygiai tokia pat darbšti šalis, kaip ir kitos. Čia yra begalė skirtingų sričių menininkų. Tai muzikantai, dainininkai, režisieriai, aktoriai, fotografai, dailininkai, skulptoriai. Jų dėka lietuva tarsi legendinis paukštis feniksas iškilo iš pelenų ir atsiskleidė visam pasauliui kaip gabi bei darbšti šalis. Taigi norėčiau pristatyti tris įžymius lietuvius, kurių veikla bei darbai yra svarbūs visai pasaulio kultūrai. Vienas žymus žmogus pasaulyje yra lietuvių kilmės išeivis jurgis mačiūnas. Kitas nemažiau išgarsėjęs žmogus palikęs gilų pėdsaką kultūros istorijoje ir dar dabar garsinantis mūsų šalį yra jonas mekas. Taip pat būtina paminėti mūsų šalies kompozitorių, tapytoją ir tiesiog genijų mikalojų konstantiną čiurlionį.

Lietuvos respublikos prezidentas aleksandras stulginskis yra sakęs: mūsų Lietuvių maža, bet mes galime iškilti savo darbu, gabumu, mokslu .

Šis žmogus yra išskirtinis menininkas, eruditas, sukūręs naująją fluxus srovę. Jurgis mačiūnas emigravo į jungtines amerikos valstijas, kur priešindamasis tradicijoms bei įprastam, konservatyviam menui, suformavo laisvojo meno bendriją. Mačiūnas siekė išvalyti pasaulį nuo mirusio meno, imitacijų, dirbtinumo, abstrakcijos bei siekti gyvojo meno, suvokiamo visų žmonių, ne vien kritikų ar profesionalų. Tokia meno išraiška buvo siekiama tyrinėti žmogų, mąstyti apie jį supantį pasaulį. Menininkas pirmą kartą fluxus terminą panaudojo kurdamas įvairių sričių ir šalių menininkus vienijantį tarptautinį žurnalą, kurį jis pavadino naujausiu meno, antimeno, muzikos, antimuzikos, poezijos, antipoezijos ir pan. Tarptautiniu žurnalu . Nors sumanytasis žurnalas ( fluxus ) niekada neišvydo dienos šviesos, sąvoka fluxus nuo 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų išliko kaip neįprasto meno apibūdinimas. Tačiau jurgis mačiūnas nepasidavė ir kartu su almiu šalčiumi įkūrė galeriją ag , kurioje prasidėjo fluxus veikla. Maištingasis jurgis organizavo naujosios muzikos koncertus, poezijos, dailės vakarėlius. O visų susibūrimų esmė buvo kurti čia ir dabar, laužyti kūrimo bei meno stereotipus. Tokiu būdu dailininkas norėjo pagrįsti savo paties pasakytą mintį, kad fluxus nėra menas ar meno judėjimas: fluxus yra gyvenimo stilius, gyvenimo būdas. Menininkas be naujosios meno srities įtvirtinimo taip pat tapo soho rajono niujorke, tapusio pasaulyje žinomu kultūros centru, įkūrėjų. Būtent jurgis mačiūnas apsigyvenęs bei paskatinęs kitus menininkus įsikurti soho rajone nulėmė šio unikalaus pramoninio rajono išlikimą. Šiandien jame įsikūrusios garsiausios pasaulio galerijos, o pats rajonas kaip paveldo objektas išsaugojo savo autentišką išvaizdą ir struktūrą.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (884 žodžiai)
  • Mokykla
  • Deimisb
  • 3 iškiliausi vaizduojamojo meno atstovai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
3 iškiliausi vaizduojamojo meno atstovai. (2011 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/3-iskiliausi-vaizduojamojo-meno-atstovai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:53
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo