3 laipsnio nušalimas Chirurginės slaugos savarankiškas darbas


Nusalimo slaugos diagnoze. Nusalimas refleksija.

Nušalimas. Veiksniai, lemiantys nušalimus. Ikireaktyvinis nušalimo etapas. Reaktyvinis nušalimo etapas. Trečiojo laipsnio nušalimas. Nušalimo požymiai. Kaip ir bet kurios traumos ar nelaimingo atsitikimo atveju, labai svarbu kuo anksčiau ir taisyklingiau suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Gydymo principai. Pagrindinės nušalusių pacientų slaugos problemos. Skausmas dėl nušalusių galūnių audinių sužalojimo. Tikslas – visiškai pašalinti arba bent sumažinti nušalusių galūnių skausmą. Termoreguliacijos sutrikimai dėl smarkių nušalimų. Vietinės infekcijos ir sepsio grėsmė dėl susiformavusių pūslių. Padidėjęs kalorijų ir maistinių medžiagų poreikis dėl imuniteto nusilpimo. Randėjančių audinių susidarymas dėl nušalusių galūnių gyjimo. Nepakankamas judėjimas ir su tuo susijusių komplikacijų rizika. Literatūros sąrašas.

oNušalusių paviršių negalima trinti sniegu ar ledu. Nušalę audiniai yra neatsparūs mechaniniam poveikiui, todėl būtina elgtis atsargiai. Galima dėti šildomąjį tvarstį – kelių sluoksnių vatos, poto sutvarstyti.

oSusiformavusių pūslių negalima pradurti, nes galima infekcija.

oStipriai nušalusių galūnių vietas reikia aprišti steriliu tvarsčiu.

oEsant III° nušalimui, galūnės negalima šildyti vandenyje.

oPirmiausia žmogų reikia šildyti – vesti(nešti) į šiltą patalpą, užkloti antklodėmis, aplinkos temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 26 – 27 °C. Aktyviam šildymui naudojami šildomieji čiužiniai, antklodės, šilti drėgni rankšluoščiai. Žmogų atšildžius iki 35°C, toliau šildyti nebereikia.

oJei pacientas sąmoningas, reikia duoti gerti šiltų, saldžių skysčių.

oNegalima rūkyti, nes nikotinas susiaurina kraujagysles, sutrikdo kraujotaką ir sulėtina odos audinių atsinaujinimo procesą.

oNukentėjusį žmogų šiltai apklojus gulintį reikia vežti į gydymo įstaigą.

  • Medicina Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (915 žodžiai)
  • Kornelija
  • 3 laipsnio nušalimas Chirurginės slaugos savarankiškas darbas
    10 - 5 balsai (-ų)
3 laipsnio nušalimas Chirurginės slaugos savarankiškas darbas. (2014 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/3-laipsnio-nusalimas-chirurgines-slaugos-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:14
×