3 laipsnio nušalimas


Ligos aprašymas. III laipsnio nušalimas. Rizikos veiksniai. Požymiai. Gydymas. Slaugymas. Audinių (odos, poodinio sluoksnio, raumenų) pažeidimas dėl nušalimo. Tikslas Sudaryti palankias sąlygas audinių gyjimui. Infekcijos patekimo pavojus. Tikslas Išvengti infekcijos. Kraujavimo pavojus dėl kraujagyslių pažeidimo (trapumo). Tikslas Kraujavimo prevencija. Pakartotino nušalimo pavojus. Tikslas Stebėti pacientą, kad nenušaltų transportuojant jį. Skausmas. Tikslas Sumažinti skausmą.

Šalčio poveikis ir audinių temperatūros sumažėjiimas padidėja. Susidarusios pradiniame laikotarpyje pūslės pripildytos kraujingų turinių, turi mėlynai –violetinį dugną , nėra jautrūs dirgikliams. Pažeidžiama ne tik oda , bet ir poodiniai audiniai ir raumenys; pūslės pripildytos hemoraginio eksudato, susidaro demarkacinė liniją , t.y. pasirodo ne tik visų odos sluoksnių, bet gilesniu minkštųjų audinių sluoksnių nekrozę. Nagai neatauga arba auga deformuoti. Negyvų audinių atmetimas baigiasi 2 - 3 savaičių bėgije, po kuriuo prasideda granuliavimas ir randų susikūrimas, tebevykstantis iki 1 mėnesio, išlieka didelis randas. Skausmo pojūčių intensyvumas ir trukmė labiau išreikšti nei II laipsnio nušalimui.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2013 m.
  • 5 puslapiai (671 žodžiai)
  • Kolegija
  • Anastasiya
  • 3 laipsnio nušalimas
    10 - 2 balsai (-ų)
3 laipsnio nušalimas. (2013 m. Spalio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/3-laipsnio-nusalimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 08:04
×