3 Ponzi schemų, pritaikytų finansų rinkose, analizė


3 Ponzi schemų, pritaikytų finansų rinkose, analizė. Įvadas. Ponzi schemos bruožai. Finansinių piramidžių rūšys. Ponzi schemų analizė. Charles Ponzi. Bernard Lawrence Madoff. Sergei Mavrodi (MMMApsauga nuo Ponzi schemų. Išvados. Literatūros sąrašas.


Ponzi schema ar finansinė piramidė yra apgaule grįsta investavimo schema, kurioje investicinė grąža yra generuojama naujų dalyvių įnašų, o ne investavimo į tam tikrus finansinius instrumentus. Ponzi schema žada didesnes palūkanas nei galima tikėtis iš kitų investicijų, užtikrina jų pastovumą bei itin mažą rizikos lygį. Ponzi schemos dividendų grąžos sistemai yra būtinos nuolatinės naujos investicijos ir jos turi pastoviai didėti, kad patenkintų augančius poreikius ir išlaikytų schemą veiksnią. Ponzi schemos dažniausiai žlunga, kai tampa sunku pritraukti naujų schemos dalyvių arba kai didelis dalyvių skaičius nusprendžia atsiimti savo investicijas. Ponzi schema iš esmės yra pasmerkta žlugti, nes uždarbis (jei jis išvis egzistuoja) yra mažesnis nei išsimokėjimai investuotojams. Paprastai schemos veikimą dar iki griūties nutraukia teisėsauga, nes Ponzi schemoje yra “prekiaujama” neegzistuojančiomis paslaugomis ar prekėmis ir tokia apgavystė anksčiau ar vėliau paaiškėja. Kuo daugiau investuotojų įtraukiama, tuo didėja šansas, kad apgavystė patrauks teisėsaugos institucijų dėmesį. Ponzi schemų analizė yra aktuali, norint suprasti jų veikimo principus bei siekiant užkirsti kelią jų išplitimui ateityje.

Darbo tikslas: išsiaiškinti Ponzi schemų veiklos ypatumus bei padarinius

Uždaviniai:

 Išanalizuoti būdingus Ponzi schemų bruožus.

 Išnagrinėti kaip finansinės piramidės yra maskuojamos legaliu verslu.

 Išanalizuoti pasirinktas Ponzi piramides ir pristatyti esminius jų bruožus bei aktualumą

  • Ekonomika Referatas
  • Adobe PDF 260 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių
  • Matas
  • 3 Ponzi schemų, pritaikytų finansų rinkose, analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
3 Ponzi schemų, pritaikytų finansų rinkose, analizė. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/3-ponzi-schemu-pritaikytu-finansu-rinkose-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:25
×