33 karo strategijos


Įžanga. Apie knygos autorių. Karas su savimi. Organizacinis (komandinis) darbas. Gynybinis karas. Puolamasis karas. Neįprastas (purvinasis) karas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Žodis “strategija” kilęs iš graikų kalbos žodžio “strategos”, kurio reikšmė yra “kariuomenės vadas”. Strategija buvo suprantama kaip vadovavimo kariuomenei menas, kaip sugebėjimas vesti karius į žygį, nuspręsti, kokias pareigas mesti į mūšį, kada atakuoti, kokioje vietoje kautis, kokiais manevrais įgyti pranašumą pries priešą.

Karas – tai ne atskira sritis, atribota nuo visuomenės. Tai itin žmogiška veiklos sfera, atspindinti tiek geriausias, tiek ir pačias blogiausias mūsų prigimties ypatybes. Be to, karas atspindi visuomenėje vyraujančias tendencijas. Tiek leistinos, tiek neleistinos pergalingos strategijos pagrįstos laikui nepavaldžia žmogaus psichologija, o iš didžiųjų pralaimėjimų mūšio lauke galima daug ko išmokti apie žmogaus kvailumą ir ribotumą, galinčius iškilti aikštėn bet kuriuo metu.

Strateginis karo idealas – itin racionalūs ir emociškai subalansuoti veiksmai, leidžiantys pasiekti pergalę praliejant kuo mažiau kraujo ir prarandant kuo mažiau išteklių, - gali būti pritaikytas iš esmės visoms mūsų gyvenimo sferoms, kuriose kasdien vyksta nuožmūs mūšiai.

Karo strategija – tai gebėjimas vadovauti visai karinei operacijai. Kita vertus, taktika – tai gebėjimas paskirstyti jėgas ir valdyti armiją mūšyje, akimirksniu reaguojant į besikeičiančią padėtį. Kasdieniame gyvenime mes daugiau esame taktikai negu strategai. Įsitraukę į konfliktą, dažniausiai galime galvoti tik apie tai, kaip mums nepralaimėjus kovos, į kurią dabar esame įsivėle.Taktikai stokoja vaizduotės ir yra per daug įsikibę į dabartį, kad atsiplėštų nuo žemės; strategas – tai žmogus, turintis sparnus, galintis aprėpti visumą ir įžvelgti ateitį.

33 karo strategijos – tai išmintis, kurią perteikia karybos pamokos ir principai. Knygos tikslas – apginkluoti skaitytoją praktinėmis žiniomis, suteikiančiomis jam begalinių galimybių ir pranašumo prieš nematomus ir nepagaunamus karius, su kuriais jam tenka susidurti daugybėje kasdienybės mūšių.

Kiekvienas skyrius – tai atskiros strategijos aprašymas, strategijos, kuria galima išspręsti konkrečią problemą, vieną iš tų, kurios mums kasdien iškyla tikrovėje.

Galu gale strategija – tai menas, kuriam reikalingas ne tik kitoks mąstymas, bet ir visiškai kitas požiūris į gyvenimą bendrąja prasme. Strateginiu požiūriu gyvenimas - tai žaidimas, kurio svarbiausi žaidėjai esame mes.

Robert Greene – tarptautinis geriausiai parduodamų knygų autorius, Robert Greene gimė Los Andžele, Kalifornijoje. Jis lankė mokyklą Kalifornijos Universitete, Berkelyje ir Viskonsino-Madisono universitete, kur įgijo klasikinių studijų laipsnį. Jis dirbo redaktoriumi ir rašytoju keliuose žurnaluose Niujorke, įskaitant „Esquire“, bei dirbo Holyvude istorijų kūrėju ir rašytoju.

Robert Green sklandžiai kalba daugybe kalbų, yra dirbęs vertėju, gyvenęs Londone, Paryžiuje ir Barselonoje. 1995 metais Robert Green susipažino su Joost Elffers, Niujorko knygų leidėju, ir aptarė knygos apie valdžią ir manipuliaciją idėją. Greene ir Elffers dirbo kartu 1988 metais, ir parašė knygą „Jėga. 48 valdžios dėsniai“. Ji tapo tarptautiniu bestseleriu ir išversta į 17 pasaulio kalbų. Ši knyga yra Makiavelio knygos „Princas“ modernioji versija, bei taip pat įtakota kitų veikalų, tokių kaip Sun Tzu „Karo menas“.

2001 metais, Greene parašė antrąją savo knygą „Gundymo menas“ , kuri yra tapimo gundytoju vadovėlis, remiantis pačių geriausių gundytojų istorijoje pavyzdžiais. 2006 metais, Greene parašė trečiąją savo knygą „33 karo strategijos“, kuri yra Sun Tzu „Karo menas“ modernioji versija. Kartu, šios knygos sudaro pagrindinį strategijų, valdžios ir gundymo vadovą. 2009 metais, Greene bendradarbiavo su Kučiu „50 centų“ Džeksonu, kad išleistų ketvirtąją knygą „Penkiasdešimtasnis dėsnis“.

Karai, kaip ir visi kiti konfliktai, laimimi pasitelkus strategijos meną. Reikėtų įsivaizduoti strategiją kaip planą – linijų ir rodyklių, nukreiptų į tam tikrą tikslą, derinį, kuris padės mums pasiekti reikalingą punktą, įveikti kelyje atsiradusius sunkumus ir suprasti, kaip apsupti ir sunaikinti priešą. Tačiau prieš atsukant ginklus į priešą, pirmiausią juos reikia nukreipti į save.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 86 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (6394 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aistė
  • 33 karo strategijos
    10 - 2 balsai (-ų)
33 karo strategijos. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/33-karo-strategijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 14:59
×