35asis tarptautinis apskaitos standartas nutraukiamoji veikla


Tarptautiniai apskaitos standartai referatas. Tarptautinė apskaitos taikymas.

Įvadas. -asis tarptautinis apskaitos standartas. Nutraukiamoji veikla. Apibrėžimai. Pripažinimas ir vertinimas. Pripažinimo ir vertinimo taisyklių taikymas. Pateikimas ir atskleidimas. Išvados. Literatūra. Mūsų tikslas – susipažinti ir panagrinėti 35 TAS „Nutraukiamoji veikla“, jo apibrėžimus, taikymą visų įmonių visai nutraukiamajai veiklai.

Tarptautiniai apskaitos standartai nurodo kaip atlikti konkrečias apskaitos procedūras. Jų nuostatus skelbia komitetas, vienijantis daugelio valstybių profesionalių apskaitininkų organizacijų atstovus. 1973 m. Įkurtas tartautinių apskaitos standartų komitetas. Tai nepriklausoma organizacija, rengianti ir tobulinanti tarptautinius apskaitos standartus. Kuriant tarpautinius apskaitos standartus dalyvauja įvairios asociacijos, finansininkų draugijos, mokslininkai, apskaitos paslaugas teikiančios įmonės, vyriausybinės institucijos, įmonės. Šie standartai nuolat tobulinami ir papildomi.

Mūsų pasirinktas nagrinėti 35 tarptautinis apskaitos standartas standartas (toliau 35 tas) skiriamas nutraukiamajai veiklai pateikti ir parodyti. Palyginti glaustai šis klausimas buvo nagrinėjamas tas ataskaitinio laikotarpio grynasis pelnas arba nuostolis, esminės klaidos ir apskaitos politikos pakeitimai 19–22 paragrafuose. 35 tas pakeičia šiuos tas paragrafus. 35 tas galioja 1999 m. Sausio d. Ar vėliau prasidedančių laikotarpių finansinei atskaitomybei. Rekomenduojama taikyti anksčiau.

35 tas tikslai – nustatyti, kaip atskirti informaciją apie svarbesnę nutraukiamąją įmonės veiklą nuo informacijos apie tęsiamąją veiklą, bei apibrėžti nutraukiamosios veiklos atskleidimo minimumą. Atskiriant nutraukiamąją ir tęsiamąją veiklą, padidėja investuotojų, kreditorių ir kitų finansinės atskaitomybės vartotojų galimybės numatyti įmonės pinigų srautus, finansinę būklę ir sugebėjimą uždirbti pajamas.

Mūsų tikslas – susipažinti ir panagrinėti 35 tas nutraukiamoji veikla , jo apibrėžimu35-tojo standarto tikslas – nustatyti informacijos apie nutraukiamąją veiklą pateikimo atskaitomybėje principus, atskirti informaciją apie nutraukiamąją veiklą nuo informacijos apie tęsiamąją veiklą ir taip padidinti finansinės atskaitomybės vartotojų galimybes numatyti įmonės pinigų srautus, finansinę būklę ir sugebėjimą uždirbti pajamas. Šis standartas reikalauja, kad nutraukiamoji veikla būtų pateikiama anksčiau – priėmus ir paskelbus perleidimo planą ar įmonei sudarius perleidimo sutartį, kad įmonės laikytųsi kitų tarptautinių apskaitos standartų nustatytų pripažinimo ir įvertinimo principų. Tai yra pateikimo ir atskleidimo standartas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2233 žodžiai)
  • Kolegija
  • Egle
  • 35asis tarptautinis apskaitos standartas nutraukiamoji veikla
    9 - 3 balsai (-ų)
35asis tarptautinis apskaitos standartas nutraukiamoji veikla. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/35asis-tarptautinis-apskaitos-standartas-nutraukiamoji-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:32
×