3D displėjai monitoriai


Turinys. Įžanga. Regėjimas. Stereoskopija. Lentikulerus lęšis. 3D efektas naudojant akinius. 3D displėjai. Lentikuliarūs displėjai. Displėjai su paralaksiniu barjeru. Išvados. Naudota literatūra.

Spartus technologijų vystymasis per pastaruosius 20 metų kompiuterio monitorių pakeitė neatpažįstamai. CRT displėjus greitai pakeitė skistųjų kristalų ir plazminiai. Daugelio specialistų nuomone perspektyviausios ateities displėjų technologijos yra trimačio efekto (3D) displėjų technologija. Trimatės technologijos užuomazgų video ekrane jau buvo galima pastebėti ir 1922 m. 3D displėjais nėra atvaizduojamas tikras trimatis objektas, tai tik iliuzija, pasinaudojant optikos efektais ir žmogaus regėjimo ypatybėmis.

Visa esmė šių trimačio efekto technologijų apgauti žmogaus protą, imituojant patį žmogaus regėjimą. Technologijų imituojančių trimatį vaizdą, pasiūla didelė. Šiuo metu rinkoje dominuoja displėjai su 3D akiniais. Vis daugiau žmonių susidomi lentikuliariais displėjais kuriuos galima perjunginėti iš trimačio į dvimatį formatą.

Kad butų galima geriau suprasti 3D displėjaus veikimo principą, pirma bus aptartas žmogaus regėjimas: kaip mes matome trimatį vaizdą, kaip nustatome atstumą, kokia pačios akies sandara. Aptarsime stereoskopijos efektą ir pasyviųjų 3S akinių veikimo principą. Tai pat lentikuliarių lęšių veikimo principą ir tada 3D displėjų tipus.[1]

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 230 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (1498 žodžiai)
  • Vytautas
  • 3D displėjai monitoriai
    10 - 2 balsai (-ų)
3D displėjai monitoriai. (2013 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/3d-displejai-monitoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:18
×