3D spausdintuvas skaidrės


D spausdintuvas. Idėjos įgyvendinimas. Viena yra turėti. D spausdintuvai leidžia tai įgyvendinti per labai trumpą laiką. Kas tai? D spausdinimas  yra trimačio vientiso, praktiškai bet kokios formos objekto gaminimo procesas iš skaitmeninio modelio. Adityvus procesas. D spausdinimas yra pasiektas naudojant adityvų procesą. Modeliavimas [1]. Standartinė duomenų sąveika tarp modeliavimo programinės įrangos ir pačio spausdintuvo yra STL (“StereoLithography”) rinkmena. Modelio paruošimas spausdinimui. Prieš spausdinant 3D. Spausdinimas. Spausdinimo proceso metu, spausdintuvas „Skaito“ projektą iš STL rinkmenos ir kloja nuoseklius medžiagos sluoksnius. Pranašumas. Pagrindinis šios technikos pranašumas yra galimybė sukurti praktiškai bet kokią formą. Gaminimo laikas. Modelio gaminimas gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių dienų. Populiariausias tipas. Populiariausias ir dažniausiai naudojamas 3D spausdinimo tipas yra ekstruzinis (naudojamas lydyto nusėdimo modeliavime). Lydyto nusėdimo modeliavimas. Lydyto nusėdimo modeliavimo. Išvada. Taigi, 3D spausdinimas puikiai tinka pagaminti modelius. Literatūros sąrašas.


Standartinė duomenų sąveika tarp modeliavimo programinės įrangos ir pačio spausdintuvo yra STL (“StereoLithography”) rinkmena. Tai trikampinė trimačio paviršiaus geometrijos reprezentacija, kai paviršius yra logiškai suskaidomas į mažus trikampius. Kiekvienas trikampis turi orientaciją ir tris taškus, reiškiančius viršūnes.

Prieš spausdinant 3D modelį, reikia atsižvelgti į daugelį faktorių: Modelio matmenys negali viršyti 3D spausdintuvo matmenų; 3D modelis turi būti kokybiškas; 3D modelis turi būti vientisas; Optimalus spausdinamos sienelės storis yra 2 mm ir didesnis; Svarbu atsižvlegti į matavimo vnt. ir apibrėžti mastelį;.

Populiariausias ir dažniausiai naudojamas 3D spausdinimo tipas yra ekstruzinis (naudojamas lydyto nusėdimo modeliavime).

Lydyto nusėdimo modeliavimo metu modelis ar jo dalis yra gaminami liejant vieną po kito mažus medžiagos rutuliukus ar siūlus, kurie staigiai sukietėja, suformuodami sluoksnį. Šis spausdinimo būdas yra vienas iš prieinamiausių ir pigiausių.

Taigi, 3D spausdinimas puikiai tinka pagaminti modelius, kurie yra kokybiški ir tvirti, o tai užtikrina jų ilgaamžiškumą.

  • MS PowerPoint 5312 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (438 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • 3D spausdintuvas skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
3D spausdintuvas skaidrės. (2017 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/3d-spausdintuvas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 27 d. 19:28
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo