3D spausdintuvų panaudojimas


Įvadas. 3D spausdinimas. Spausdintuvo tobulėjimas. 3D spausdintuvų panaudojimo sferos. Statybose. Medicinoje.


Apie 3D spausdinimą dar neseniai net įsivaizduoti nebuvo galima, tačiau tobulėjant technologijoms, didėjant paklausai, ši naujovė atėjo ir į Lietuvos rinką ir sukėlė didelį žmonių susidomėjimą. Tam nesutrukdė net itin dideli spausdinimo kaštai. Pasinaudojant 3D maketų spausdinimu, galima atsispausdinti vienetinius darbus. Pats trimačio objekto spausdinimas – skaitmeninio objekto pavertimas tikru trimačiu modeliu. Jo panaudojimo sritys gali būti labai įvairios: architektūra, odontologija, elektronika ar edukacija. Toks objektų spausdinimas keičia žmonių gyvenimus, nes tai tampa revoliucine technologija, kuri ateityje gali pakeisti ir gamybos pramonę, bei žmonių daiktus buityje. Trimatė grafika tai.

Norint atsispausdinti trimatį objektą, pirmiausiai reikia jį susimodeliuoti su pasirinkta 3D modeliavimui skirta programine įranga. Sumodeliuotas modelis yra išsaugojamas ,,stl“ formatu ir keliamas į kitą programą, skirtą spausdinimui. Spausdinimui skirtoje programoje galime nusistatyti mums reikalingus parametrus, norimą spaudinio dydį bei sužinoti per kiek laiko bus atspausdintas sukurtas modelis. Šį failą gerai atpažįsta spausdinimui skirti spausdintuvai. Trimačių objektų spausdinimui skirtas spausdintuvas nuskaito stl rinkmenos failą ir spausdina sluoksnį po sluoksnio.

Pateikiu du pavyzdžius kurie buvo atspausdinti Lietuvoje su 3D spausdintuvu.

Pirmojo namo statybos panaudojant 3D spausdintuvą. Kol dar nėra iki pačio galo ištobulintos technologijos, tai pirmas namas buvo pastatytas nedidelis, kompaktiškas ir paprastas. Tokie namai užima nedaug vietos, o jame gali gyventi viena kinų šeima.

  • Microsoft Word 347 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (998 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tautvydas
  • 3D spausdintuvų panaudojimas
    10 - 10 balsai (-ų)
3D spausdintuvų panaudojimas. (2016 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/3d-spausdintuvu-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:20
×