A. Kamiu knygos „Maras“ analizė


Albertas Kamiu “ Maras ”. Bet kas gi yra maras ? Gyvenimas ir viskas. „ Man rūpi tik viena ,- atsakiau aš jam ,- rasti dvasinę ramybę “. Rijė daktarui. Granas.


Lietuvoje šis romanas išleistas 1947m. dveji metai po antrojo pasaulinio karo pabaigos. Už šį romaną autoriui paskirta Kritikų premija. Daugeliu kritikų nuomone šis A.Kamiu romanas yra jo kūrybos viršūnė.

Maras? Kas tai? Labai greit plintanti liga kuria serga tiek žmonės, tiek gyvūnai. Romane apie ją būtent pasakojama, romane maras tai ne tik liga, bet ir tam tikra jėga, grėsmė žmonėms, jis išbando žmonių vieningumą, tikėjimą, egzistavimo prasmę, priverčia žmones jaustis bejėgiams, gyventi nežinioje bei panikoje.

Veiksmas prasideda Alžyro mieste Orane. 194... metais. Pagrindis veikėjas ir pasakotojas yra Bernardas Rije. Balandžio šešioliktąją jis užmina ant nugaišusios žiurkės. Namo prižiūrėtojas galvoja, kad tai tik kažkas pokštauja. Tuo pačiu metu Bernardas išleidžia savo žmoną pailsėti į sanatoriją „Viskas bus geriaum kai tu sugrįši. Pradėsim kitaip gyventi“. Kuo toliau tuo labiau pradėjo mirti žiurkes. Apie tai pradėjo visi kalbėti, namo saugotojas nervinosi, nes kasdien jų buvo vis daugiau ir jos buvo negyvos. „Šiandien senukas iš priešinio namo sutrikęs. Nebeliko kačių. Jos tikrai dingo ir dėl to kaltos padvėsusios žiurkės.“ Po poros dienų baisiai sunegalavo kiemsargis. Iš pat pradžių Rije manė, kad tai karštligė, bet paskambinęs savo kolegai Rišarui, kuris pranešė, kad panašių atvejų daugėja.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (912 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Nesvarbu
  • A. Kamiu knygos „Maras“ analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
A. Kamiu knygos „Maras“ analizė. (2017 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/a-kamiu-knygos-maras-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 09:43
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo