A. Merkel: ES padėtis – kritinė straipsnio analizė


A. Merkel: ES padėtis – kritinė straipsnio analizė.


Mano pasirinkto straipsnio tema yra „A. Merkel: ES padėtis – kritinė.“ Straipsnis publikuotas Delfi.lt naujienų portale 2016 metų Rugsėjo 16 dieną. Pasirinkau šį straipsnį, nes ši tema yra aktuali visuomenei, bei visai Europos Sąjungai ir jos gyventojams. Problema, kurią aptarsiu yra visos Europos Sąjungos buvimas kritinėje padėtyje dėl kelių aspektų, kuriuos galima paminėti, kaip didelis nepasitikėjimas savo valstybe, savo valdžios nuvertinimu.

Visiškai neseniai per pasaulį nusirutuliavus teroro akto bangoms, kurie vyko ir tebevyksta visame pasaulyje, taip pat ir Europoje, žmonės jaučiasi nesaugūs savo aplinkoje, nes nežinia kada gali patekti į viso šito veiksmo centrą ir nukentėti patys. Tačiau Europos Sąjungoje tai nėra vienintelė esanti problema. Kylančias bėdas mato ir valstybės vadovai, kurie stengiasi tai sutvarkyti. Viena iš jų – Vokietijos kanclerė Angela Merkel, kuri atvykusi į neseniai Bratislavoje vykusį viršūnių susitikimą pareiškė, jog „esame kritinėje padėtyje, turime savo veiksmais parodyti, kad galime pasitaisyti“. A. Merkel pabrėžė kelis aspektus, ties kuriais Europos Sąjunga turi tvarkytis. Mano nuomone svarbiausias iš jų tai, jog ES turėtų tobulėti ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo reikaluose, nes pasaulis šiomis dienomis yra globalus, todėl valstybės turėtų būti pasiruošusios nuolatiniai gyventojų migracijai. Gyventojų gali padaugėti, ar pamažėti priklausomai nuo gyvenamosios vietos ekonominio stabilumo, darbo vietų esamumo ir užimtumo, bei pačios gyvenimo gerovės. Europos Sąjungoje migravimas ir „geresnės ateities“ ieškojimas buvo ir dar šiandien tebėra labai aktualus, todėl valstybės turėtų į tai atsižvelgti ir skatinti naujų darbo vietų steigimą, gyventojų pritraukimą, bei gerinti gyvenimo kokybę.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1516 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jeruzalynas
  • A. Merkel: ES padėtis – kritinė straipsnio analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
A. Merkel: ES padėtis – kritinė straipsnio analizė. (2017 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/a-merkel-es-padetis-kritine-straipsnio-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 19:16
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo